KZ PR2: w końcu słuchawki planarne za mniej niż 200 zł!

KZ PR2 to najnowsze planarne słuchawki chińskiej marki, opracowane z kooperacji z blogerem HBB – tak, to ten przypakowany koleś, przez którego uszy przewinęły się chyba wszystkie ciekawsze, choć w Polsce często niszowe urządzenia 🙂

KZ chyba zawsze potrafił połączyć sensowną jakość wykonania i brzmienie zdecydowanie wykraczające poza wycenę. Wystarczy przypomnieć słynne ATE czy ZST, które pokazały, że za kilkadziesiąt złotych można zaproponować coś więcej, niż dudniący tekturowym pudełkiem bas.

Właśnie w to budżetowe a dobrze zapowiadające się towarzystwo wchodzi KZ PR2, czyli słuchawki planarne za mniej, niż 200 zł! Nie wiem, jak Was, ale mnie zżera ciekawość, jak brzmią – bo nieco droższe, choć ciągle taniutkie jak na możliwości Celest Gumiho (zobacz recenzja Kinera Celest Gumiho) udowodniły, że planarne niekoniecznie musi być drogie, żeby zabrzmiało!

KZ PR2, czyli słuchawki planarne z posrebrzaną membraną i przewodem oraz szybką odpowiedzią przetwornika dzięki podwójnym magnesom!

KZ PR2 / fot. KZ
KZ PR2 / fot. KZ

KZ PR2 to dokanałowe monitory wyposażone w planarny sterownik magnetyczny 13,2 mm. Producent zaznacza, że zastosowane rozwiązanie eliminuje strukturę cewki drgającej i jest zastępowana liniami galwanicznymi nanosrebra o bardzo niskiej rezystancji. Taka membrana o niskim obciążeniu zapewnia szybszą reakcję i lepszą wydajność w zakresie wysokich częstotliwości.

KZ PR2 jest wyposażony w dwustronny system obwodów magnetycznych składający się z 14 magnesów rubidowych N52, co ma zwiększać szybkość odpowiedzi przetwornika. Warto zaznaczyć, że przetworniki zamknięto w aluminiowej, ale półotwartej konstrukcji (aluminium oraz syntetyczna żywica), dzięki czemu możemy liczyć na bardziej przestrzenny i klarowny dźwięk.

KZ PR2 / fot. KZ
KZ PR2 / fot. KZ

Czułość KZ PR2 wynosi 94 dB , impedancja 15Ω, a pasmo przenoszenia zawrotne 20-40 000 Hz.

W pudełku znajdziemy 3 zestawy silikonowych końcówek w różnych rozmiarach oraz posrebrzany przewód, wpinany w „pąki” poprzez tradycyjne dla marki dwupinowe złącze. KZ przewidziało dwie wersje słuchawek – z mikrofonem (wówczas znajdziemy na kablu także pilot z jednym przyciskiem sterowania) i bez niego.

Na Aliexpress zapłacimy za KZ PR2 około 190 zł (cena już z podatkiem).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE