Garmin HRM-Pro Plus to pas, który zastąpi każdy smartwatch na treningu?

Garmin HRM-Pro Plus to pas na klatkę piersiową, dedykowany dla sportowców, którego najnowsza odsłona sprawia, że sporo osób przemyśli albo zastąpienie nim dotychczasowo używanego zegarka/pasa, albo … uzupełnienia o niego obecnego ekwipunku!

No właśnie – pas Garmina może pochwalić się szeroką współpracą z różnymi urządzeniami i to także jest jego siła.

Garmin HRM-Pro Plus: wiele pomiarów i współpraca ze sprzętem fitness

Garmin HRM-Pro Plus / fot. Garmin
Garmin HRM-Pro Plus / fot. Garmin

Marka Garmin zaprezentowała HRM-Pro Plus, zaawansowany czujnik tętna, w którym znane już funkcje, takie jak m.in. pomiar tętna, dynamika biegu czy dwie opcje łączności (ANT+ oraz BLE), uzupełnione zostały o monitorowanie tempa i przebytego dystansu.

Podczas treningów na zewnątrz lub w pomieszczeniach, HRM-Pro Plus będzie przesyłać dane dotyczące tempa i dystansu do kompatybilnego smartwatcha marki Garmin, dostarczając sportowcom interesujących ich informacji.

Dzięki zastosowaniu technologii ANT+ oraz Bluetooth Low Energy, urządzenie może bezproblemowo przesyłać dokładne dane o tętnie i wydajności w czasie rzeczywistym m.in. do:

  • smartwatchy i komputerów rowerowych Edge marki Garmin,
  • kompatybilnego sprzętu fitness,
  • aplikacji Tacx Training.
Garmin HRM-Pro Plus / fot. Garmin
Garmin HRM-Pro Plus / fot. Garmin

Aby pomóc biegaczom poprawić formę i umożliwić sprawdzanie mocy biegowej na kompatybilnym smartwatchu Garmin, HRM-Pro Plus rejestruje dane na temat dynamiki biegu, w tym m.in. czas kontaktu z podłożem, kadencję i długość kroku.

HRM-Pro Plus posiada funkcję przechowywania i przesyłania danych o tętnie także podczas pływania. Po zakończonym treningu, dane są wysyłane do kompatybilnego smartwatcha i wyświetlane obok innych parametrów związanych z pływaniem.

Gdy użytkownik zdejmie swój zegarek, aby uczestniczyć w aktywnościach takich jak sporty drużynowe, HRM-Pro Plus będzie zapisywał kroki, spalone kalorie i minuty intensywnej aktywności, a następnie zsynchronizuje z nim te dane za pośrednictwem aplikacji mobilnej Garmin Connect i funkcji TrueUp.

Bateria guzikowa w urządzeniu działa nawet rok i można ją łatwo wymienić bez użycia dodatkowych narzędzi.

HRM-Pro Plus jest dostępny w cenie 129.99 euro – to dwukrotnie drożej niż leciwy, ale sprawdzony i ceniony pas Polar H10, jednak rozwiązanie Polara nie jest w stanie podać nam bardziej zaawansowanych pomiarów, jak nowość Garmina.

Szukasz innych urządzeń Garmina? Rzuć okiem na:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE