Xiaomi Xiaoai Speaker Play Enhanced Edition: tani, inteligentny głośnik z zegarem!

Inteligentne głośniki już dawno opuściły niszę produktów dla geeków i śmiało wkroczyły na salony! Xiaomi długo zbierało się z wypuszczeniem ulepszonego głośnika Xiaoai, ale w końcu możemy przywitać ten model. Powiem od razu – o ile użyteczność Xiaomi Xiaoai Speaker Play Enhanced Edition dla Europejczyków ciągle pozostawia sporo do życzenia, to jest to na pewno ciekawy przykład urządzenia, które za niewielką sumę oferuje zaskakująco dużo!

Xiaomi Xiaoai Speaker Play Enhanced Edition: inteligentny głośnik, budzik, radyjko i centrum sterowania smart home!

Jak wiadomo, Xiaomi lepsze – albo przynajmniej bywa lepsze 😉 W przypadku głośnika, który jest bohaterem wpisu, trzeba podkreślić jedno: to modelowy przykład, jak cena pomaga nam przymknąć oko na pewne niedostatki. W tym wypadku będzie to choćby brak natywnej obsługi popularnych serwisów muzycznych jak Spotify!

Choć producent podrzuca nam obsługę platformy Himalaya (podcasty edukacyjne) czy chiński serwis radia on-line Dragonfly FM, to z perspektywy mieszkańców innych kontynentów to niezbyt kuszące możliwości. Ale na szczęście możemy wykorzystywać głośnik do odtwarzania na nim własnych utworów czy tych, do których mamy dostęp np. za pomocą aplikacji na smartfona. Dzięki Bluetooth sparujemy go także z laptopem czy tabletem.

Xiaomi Xiaoai Speaker Play Enhanced Edition / fot. Xiaomi

W założeniu producenta Xiaoai Speaker to więcej niż tylko głośnik, ponieważ łączy w sobie:

  • bogaty dźwięk,
  • budzik,
  • duży wyświetlacz o automatycznej jasności,
  • design, który sprawi, że urządzenie będzie elementem wystroju.
  • centrum sterowania różnymi urządzeniami smart home – już obsługuje ponad 6000 modeli (!).

Xiaoai obsługuje 89 platform Internetu Rzeczy innych firm (w tym Philipsa) zapewnia podłączenie urządzeń kompatybilnych z Xiaomi IoT oraz ma własny system Bluetooth Mesh Gateway do podłączenie wielu gadżetów, takich jak inteligentne żarówki, czujniki czy zamki.

Duży wyświetlacz posiada czujnik oświetlenia, dzięki czemu sam reguluje swoją jasność. Funkcję budzika uprzyjemnia 30 wbudowanych melodii, dzięki którym możemy budzić się np. przy śpiewie ptaków czy szumie fal oceanu.

W górnej części urządzenia znajdują się dotykowe przyciski sterujące odtwarzaniem i głośnością oraz pierścień LED, który może migotać w rytm odtwarzanej muzyki.

Według Dealstherapy zapłacimy za ten model 23$.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE