Pamiętacie markę Maxell? Zamiast kaset video dziś oferuje sporo słuchawek!

Maxell to jedna z tych firm, które osobom po 30tce kojarzą się u nas przede wszystkim z czystymi kasetami VHS czy magnetofonowymi. Jednym tchem można wymienić ją obok BASF, EMTEC i TDK, czyli marek, które pozwalały na stworzenie nieoficjalnego i niezbyt zgodnego z prawami autorskimi drugiego obiegu filmu i muzyki.

Dziś Maxell zaskakuje szeroką ofertą niedrogiej elektroniki, która w Polsce jest jeszcze mało popularna – i sądząc po możliwościach większości modeli jeszcze długo tak będzie. Zapraszam na przegląd dostępnych słuchawek tej firmy!

Maxell Jelleez True Wireless Earbuds

Słuchawki True Wireless o ciekawej konstrukcji, którą docenią osoby preferujące modele, które nie wypełniają jak korek kanału ucha a jednocześnie będą trzymały się stabilnie na swoim miejscu. Na pokładzie Bluetooth 5.0, przetwornik o średnicy 10 mm, dotykowe sterowanie, możliwość prowadzenia rozmów i mizerniutka bateria, która zapewnia zaledwie 2 godziny pracy na jednym ładowaniu!

Maxell Jelleez True Wireless Earbuds / fot. Maxell

Mam wrażenie, że w specyfikacji na stronie producenta wkradł się błąd – bo „pąki” mają baterię o pojemności 50 mAh, a etui 600 mAh, co powinno umożliwić kilkukrotne doładowanie słuchawek, a Maxell mówi jedynie o … dwóch! Nieco niesmaku pozostawia też cena, wynosząca około 40$.

Maxell Bass 13 True Wireless

Bezprzewodowe słuchawki douszne Bass 13 True Wireless oferują – a jakże! – wzmocnione basy, miękkie, gumowe nakładki douszne i specjalną „płetwę”, zapewniającą mocne trzymanie „paka” w uchu nawet podczas intensywnych treningów oraz pasywną izolację akustyczną.

Tym razem wbudowana w słuchawkę bateria pozwala już na dobry czas pracy (do 6 godzin), a etui ładujące sprawia, że łącznie przedłużymy go do 36 godzin – to naprawdę solidny rezultat. Bass 13 pracuje z wykorzystaniem Bluetooth 5.0, brak szczegółów co do wykorzystanych kodeków. Urządzenie wyceniono na około 40$.

Ciekawie wygląda podświetlenie tego modelu, które zobaczycie na poniższym filmiku:

Maxell Action Kids

Tym razem przewodowy model nauszny zaprojektowany specjalnie dla dzieci. Nie dość, że słuchawki są mniejsze niż standardowe, dzięki czemu nie spadają z głowy dziecka, to jeszcze mają ograniczony poziom głośności, co pozwala chronić słuch naszych pociech.

Maxell Action Kids / fot. Maxell

Słuchawki mają maksymalną głośność na poziomie 95 dB i oferują mikrofon do prowadzenia rozmów. W zestawie znajdziemy kolorowe nakładki na nausznice, pozwalające spersonalizować Action Kids do gustu dziecka. Cena tego modelu to około 10$.

Maxell: przykładowa oferta nie pozostawia złudzeń

Japońska marka może pochwali się szeroką ofertą: znajdziemy w niej m.in. baterie, akumulatory specjalistyczne i przemysłowe, nośniki zapisu dla konsumentów i branży filmowej, urządzenia i systemy RFID, obiektywy, jednym słowem wyspecjalizowane urządzenia o konkretnych zastosowaniach.

Krótki przegląd oferty słuchawek Maxella pokazuje jasno, że raczej nie mamy co liczyć na ekspansję w tej dziedzinie. Firma stawia na podstawowe modele dla mało zorientowanych konsumentów, którzy zamiast jakości i rozwiązań zapewniających dobre brzmienie szukają sprzętu do zaspokojenia doraźnych, prostych potrzeb.

Trochę szkoda, bo firma z takimi tradycjami mogłaby nas mocno zaskoczyć, gdyby nie traktowała audio po macoszemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE