Smart Mimic – jeden, by zabezpieczyć wszystko!

Marzysz o zabezpieczeniu mieszkania, auta czy roweru za pomocą inteligentnych rozwiązań, ale nie chcesz inwestować w markowe produkty (często wymagające abonamentu czy zwyczajnie kosztowne), a nie do końca masz ochotę korzystać z chińskich serwerów? Poznaj Smart Mimic!

Mimic Go / fot. Mimic

Systemy Mimic wykorzystują zaawansowany IoT, bezpieczną komunikację bezprzewodową, czujniki, sztuczną inteligencję i „kosmiczne” materiały , aby zabezpieczyć nasze mienie – niezależnie od tego, czy jest to plecak, laptop, rower, pokój, czy garaż.

Rozwiązanie Mimic wyróżnia:

  • brak opłat za dane,
  • brak konieczności instalowania kart SIM,
  • brak subskrypcji.

Przynajmniej w teorii wygląda to tak, jakby rozwiązania dotychczas dostępne dla największych firm miały stać się osiągalne dla przeciętnego konsumenta IoT.

Mimic Go: zastosowanie / źródło Mimic

Mimic GO kładzie nacisk na wykrywanie ruchu, którym będzie nie tylko przemieszczanie się pojazdu, ale na przykład … przeniesienie plecaka czy otworzenie drzwi. Co ciekawe, nie tylko dostaniemy powiadomienie na smartfon o takim fakcie, ale opcjonalnie możemy włączyć głośny, odstraszający alarm o sile 120 dB! Mimic stale aktualizuje swoją lokalizację, w związku z tym jesteśmy w stanie odczytywać informacje w czasie rzeczywistym i śledzić aktualne zmiany położenia naszej własności.

Producent twierdzi, że niezależnie od tego, czy będziemy monitorować plecak, laptop, rower czy mieszkanie, Mimic GO i Mimic Track wykryje i ostrzeże nas o ryzyku kradzieży bądź włamania.

Smart Mimic posiada baterię wystarczająca na około 3 miesiące pracy na jednym ładowaniu i nie wymaga abonamentu za podstawowe funkcje, które oferuje.

Mimic Go / fot. Mimic

Mimic:

  • korzysta z protokołu komunikacji poprzez Bluetooth 5.2 (2.4GHz) i LoRaWAN (868 – 915MHz);
  • działa do 90 dni na jednym ładowaniu;
  • jest odporny na warunki atmosferyczne;
  • posiada regulowany alarm dźwiękowy o sile do 120dB oraz źródło światła o mocy do 100 lumenów;
  • posiada akcelerometr, magnetometr, czujnik ruch(PIR), czujnik temperatury.

Więcej szczegółów o tym rozwiązaniu znajdziecie na stronie producenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE