Mega gadżet: sterujesz w aplikacji, a rusza się prawdziwy pion na szachownicy!

Na fali „Gambitu królowej” wypływa na targach CES2021 kapitalny gadżet, umożliwiający grę w szachy w pojedynkach z nawet najbardziej zagorzałym tradycjonalistą, który nie uznaje innych szachów niż drewniane, z fanem gier w wersji cyfrowej.

To jedno z tych rozwiązań, które trzeba zobaczyć przynajmniej na filmiku, bo stanowią naprawdę niezapomniany widok:

Square Off: automatyczna szachownica

Square Off zaprezentowało automatyczną szachownicę, która pozwala zdalnie przemieszczać figury na tradycyjnej planszy! W zasadzie trudno przyczepić się do czegokolwiek w tym pomyśle na gadżet: mamy tu opcję gry z człowiekiem na fizycznej szachownicy z dowolnego miejsca na świecie, możemy też zagrać z jednym z blisko 30 mln graczy zarejestrowanych na Chess.com lub z … samą szachownicą! Tak, można wybrać jeden z 20 poziomów trudności i rzucić wyzwanie sztucznej inteligencji tego zestawu 🙂

Square Off szachownica / fot. Square Off

Dedykowana aplikacja pozwala nie tylko grać zdalnie, ale też potrafi przeanalizować naszą grę i udzielić wskazówek do dalszego rozwoju. Wygląda na to, że to jedna z kolejnych ciekawostek, które sprawdzą się idealnie jako nieszablonowy prezent-niespodzianka! Niestety, przyjemność zakupu może „nieco” zepsuć cena tego urządzenia – na stronie producenta zapłacimy za nie około 400$.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE