WOWCube: jak kostka Rubika, tylko każdy fragment to ekran!

Dobrych gadżetów nigdy za wiele, zwłaszcza, gdy wykorzystują najnowocześniejsze technologie i mogą zaoferować masę zabawy! Właśnie tak jest w przypadku WOWCube: urządzenia przypominającego kostkę Rubika, której poszczególne fragmenty posiadają własne procesory i wyświetlacze! Trudno uwierzyć, że ktoś zaprojektował coś tak niesamowitego, ale jeszcze trudniej wyobrazić sobie, jak można wykorzystać podobny sprzęt. A uwierzcie, wbrew pozorom zastosowań takiego gadżetu jest wiele!

WOWCube określany jest przez producenta mianem nie urządzenia, ale „systemu rozrywki”. To jedyny w swoim rodzaju produkt w kształcie sześcianu, składającego się z 8 oddzielnych modułów połączonych ze sobą (kostkę można rozłożyć). Każdy moduł stanowi autonomiczne urządzenie, posiadające trzy ekrany o wysokiej rozdzielczości i procesor ukryty wewnątrz.

W systemie rozrywki WOWCube oddano nam do dyspozycji trzy rodzaje zastosowań:

  • gry,
  • widżety,
  • wygaszacze ekranu.

Widżety mogą pokazywać różnego rodzaju informacje, aktualizowane w czasie rzeczywistym: pogodę, jakość powietrza, dynamikę giełdy, liczbę obserwujących na koncie użytkownika na Twitterze itd.

WOWCube / fot. WOWCube

Dzięki nowej wersji systemu operacyjnego, system rozrywki WOWCube może działać w dwóch różnych trybach:

  • jako samodzielne urządzenie z oddzielnym systemem operacyjnym i aplikacjami,
  • jako urządzenie peryferyjne do smartfona, sparowane poprzez Bluetooth, dzięki czemu możemy wgrywać nowe gry czy widżety lub … przesyłać strumieniowo dowolną zawartość!

Ciekawe, jak gadzet radzi sobie z wyświetlaniem filmów? Czy na każdym z boków oglądamy to samo jednocześnie, czy możemy na przykład na jednej kostce włączyć video, a na innej na przykład treści tekstowe?

Obecnie firma posiada ponad 20 różnych gier, w tym arcade, puzzle, gry logiczne i strategiczne czy aplikacje edukacyjne z grywalizacją. Na rynku dostępne będą akcesoria, takie jak kolorowe etui oraz ochraniacze przyklejane do krawędzi urządzenia.

W 2021 roku kostka trafi na rynek. Firma będzie używać Kickstartera jako platformy do zbierania zamówień w przedsprzedaży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE