Naprawa Iphone: taniej czy drożej niż urządzenia na Android? Sprawdzamy ceny!

Ile kosztuje naprawa Iphone? No właśnie – choć sam nie używam telefonów tej marki, to od jakiegoś czasu chodziła mi po głowie myśl, że skoro Apple się ceni, to serwis tych telefonów również musi być odpowiednio droższy. W związku z tym zapraszam na szybki przegląd ofert napraw urządzenia Apple, które zestawimy z przykładowymi cenami innych topowych modeli.

Kawa na ławę: czy naprawa Iphone kosztuje mniej więcej tyle, co dobrego smartfona innego producenta?

Naprawa Iphone: jak szukałem cenników

Kiedy zacząłem szukać informacji o cenach naprawy smartfonów, myślałem, że najłatwiejszą drogą będzie wpisanie na przykład serwis telefonów kraków, po czym sprawdzenie kilku pierwszych rezultatów, jakie wyrzuci Google. Niestety, zabrakło wtedy kontekstu – bo okazało się, że spora część małych serwisów wcale nie umieszcza na swoich stronach dokładnych cenników, prosząc jedynie o kontakt z konkretnym zapytaniem.

Do przykładowych cen z dużego miasta jak Kraków podałem cenę z mniejszej miejscowości oraz koszt, jaki obowiązuje na oficjalnej stronie producenta. Jako modele porównawcze wybrałem:

  • Iphone 12,
  • Samsunga Galaxy S20,
  • Huawei P40 Pro –

to zupełnie różne urządzenia, ale dzięki temu dowiemy się, czy topowe modele znanych producentów mają podobne ceny, czy też konkurencja rodem z Chin jest wyraźnie tańsza?

Naprawa Iphone, Huawei i Samsunga: gdzie najtaniej?

Czas na porównanie i mamy dla Was same konkrety – uwaga: wszystkie ceny pochodzą z dnia 26. 01. 2022!

Za wymianę wyświetlacza Iphone 12 w autoryzowanym serwisie zapłacimy 1309 zł, w dużym serwisie w aglomeracji jak Kraków – 949 zł, w mniejszym mieście jak Siemianowice Śląskie – 930 zł.

Za wymianę wyświetlacza w Huawei P40 Pro w autoryzowanym serwisie zapłacimy 1126 zł, w dużym serwisie w aglomeracji jak Kraków – 1100 zł, w mniejszym mieście jak Siemianowice Śląskie – 950 zł.

Z kolei wymiana wyświetlacza w Samsungu Galaxy S20 w autoryzowanym serwisie kosztuje 1019 zł, w dużym serwisie w aglomeracji jak Kraków – 1099 zł, w mniejszym mieście jak Siemianowice Śląskie – 999 zł.

Ciekawe, prawda?  Teoretycznie Iphone cieszy się sławą piekielnie drogiego urządzenia, a w praktyce jedynie cena wymiany wyświetlacza w autoryzowanym serwisie jest wyraźnie wyższa, niż w przypadku urządzeń Samsunga i Huawei (odpowiednio o blisko 300 i około 200 zł), natomiast ceny w dużych komercyjnych serwisach są bardzo zbliżone.

Niestety, nie ma przełożenia na cennik fakt, czy wybrany serwis znajduje się w małej, czy dużej miejscowości – ceny są niemal bliźniacze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE