Mio MiVue 595W: kamerka i antyradar w jednym sprzęcie, w dobrej cenie!

Mio MiVue 595W to najnowszy wideorejestrator cenionej marki, który pokazuje ciekawy trend – otóż możliwości zastrzeżone do niedawna do urządzeń z kategorii premium zostają wprowadzane do średniej półki.

Najlepsze jest to, że skoro decyduje się na to potentat taki jak Mio, to dla nas jako potencjalnych klientów przekaz jest jasny – drogo już było!

Co potrafi Mio MiVue 595W?

Mio MiVue C580 / fot. OffTech
Mio MiVue C580 / fot. OffTech

Niedawno miałem okazję pojeździć trochę z budżetowym rejestratorem z portfolio marki (zobacz recenzja Mio J30) i muszę przyznać, że nawet urządzenie z niższej półki cenowej jest w stanie zapewnić sensowny obraz zarówno w dzień, jak i w nocy, a do tego ułatwiać obsługę dzięki wbudowanemu Wi-Fi i połączeniu z dedykowaną aplikacją.

Z tym większą ciekawością przywitałem premierę „większego” brata 595W, który w cenie 399 zł oferuje zaskakująco dużo! Przede wszystkim nowość pracuje na sensorze Sony Starvis z przysłoną F1.8, a to jest obietnica wyraźnego obrazu nawet w trudnych warunkach oświetleniowych.

Do tego znajdziemy tu HDR: technologię, która umożliwia zwiększenie zakresu dynamicznego obrazu. Dzięki niej zdjęcia i nagrania są bardziej realistyczne, a detale są lepiej widoczne zarówno w jasnych, jak i ciemnych obszarach obrazu.

Mio MiVue 595W / fot. Mio
Mio MiVue 595W / fot. Mio

Do tego modelu możemy dokupić MiVue Smartbox III, czyli system stałego zasilania z akumulatora auta, który umożliwi pracę sprzętu w przypadku odnotowania wstrząsu zaparkowanego pojazdu – wówczas kamerka się aktywuje, nagra zdarzenie i zaprezentuje je nam po odpaleniu zapłonu.

Mio MiVue 595W została wyposażona w zintegrowany moduł GPS oraz funkcję asystenta przejazdu przez odcinkowy pomiar prędkości i funkcję informowania o fotoradarach!

Moim zdaniem jest to genialne rozwiązanie, ponieważ w jednym urządzeniu zamknięte są dwie istotne z punktu widzenia kierowcy funkcjonalności, a o ile oznaczenia o „zwykłych” radarach znajdziemy już nawet w mapach od Google, tak te z pomiarem odcinkowym wymagają większej uwagi i tu sam doceniłbym wsparcie takiego asystenta.

Nie zabrakło tu funkcji AVG (Emergency Backup Battery), czyli przechowywania nagrań w przypadku awaryjnych sytuacji, a wbudowane Wi-Fi pozwala na łatwe zarządzenia Mio MiVue 595W.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE