Technics EAH-AZ40M2 będą doskonałym (i najtańszym) uzupełnieniem nowej serii!

Technics EAH-AZ40M2 to najmłodszy przedstawiciel nowej serii AZ (tu znajdziecie test Technics EAH-AZ60 pierwszej generacji), w której znajdziemy już 80tkę i 60tkę. Takie rozwinięcie serii ma sens – zwłaszcza, kiedy spojrzymy na to, co od dawna praktykuje konkurencja z Jabrą na czele 🙂

Najzabawniejsze jest to, że w przeciwieństwie do poprzedniej wersji 40tek, które były mocno skastrowane w porównaniu z wyższymi modelami, M2 są zaskakująco … dobrze wyposażone! Odważne zagranie, ale fani marki mogą sięgać po tańsze słuchawki i co wtedy z topowymi AZ80?

Przy okazji: już za kilka dni pojawi się na offie recka tych niezwykłych słuchawek (mam na myśli AZ80) i uchylam rąbka tajemnicy – było na co czekać i Sony już nie będzie spało spokojnie!

Technics EAH-AZ40M2 jest niby najniższym modelem w nowej rodzinie TWSów japońskiej marki, ale technikalia są „jakby” z wyższej półki!

Technics EAH-AZ40M2 / fot. Technics
Technics EAH-AZ40M2 / fot. Technics

Wygląda na to, że Technics musi być zadowolony z tego, jak powodzi się słuchawkom True Wireless marki, bo druga generacja urządzeń po dołączeniu EAH-AZ40M2 wydaje się być już kompletna. W przeciwieństwie do AZ40 MK1 nowa odsłona jak na razie najtańszych TWSów japońskiej firmy posiada ANC i to jest coś, co sprawia, że może być hitem sprzedaży.

Dlaczego? Bo mamy tu do czynienia z miksem świetnego designu, połączenia wielopunktowego (nie tylko z nazwy, bo możemy mieć sparowane 3 urządzenia „na raz”), cenionej aplikacji, unikatowej konstrukcji akustycznej i obsługą Bluetooth w wersji 5.3 oraz kodeka LDAC!

Ten model posiada mniejsze, 6 mm przetworniki niż topowa konstrukcja, ale nie mam obaw, że odbije się to na jakości brzmienia. Poza aktywną redukcją hałasów otoczenia znajdziemy tu:

  • tryb transparentny z opcją wychwytywania mowy,
  • solidną baterię (do 5,5 h odtwarzania na jednym ładowaniu z ANC + dodatkowe 18 h dzięki etui),
  • aplikację Technics Audio Connect (m.in. szczegółowe dostosowanie sterowania i brzmienia),
  • nowy projekt, bardziej ergonomiczny i mniej wystający z ucha niż starsza generacja,
  • mikrofony MEMS z technologią kształtowania wiązki, co ma umożliwiać wyraźne rozmowy głosowe nawet w trudnych warunkach zewnętrznych.
Technics EAH-AZ40M2 / fot. Technics
Technics EAH-AZ40M2 / fot. Technics

Oczywiście całość uzupełnia pasmo przenoszenia na poziomie Hi-Res (20 Hz–40 kHz) i elegancki design z dobrymi materiałami, które wyróżniają urządzenia marki od lat.

Na koniec została nam cena – w momencie premiery Technics EAH-AZ40M2 kosztują nieco ponad 600 zł i to jest coś, co sprawia, że będą jednymi z najciekawszych słuchawek ze średniej klasy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE