TCL NXTPAPER 11 to tablet z kolorowym e-papierem, który pojawia się w sprzedaży w … Orange!

TCL NXTPAPER 11 bazuje na autorskim rozwiązaniu chińskiej marki, która postanowiła zrealizować własną wizję wyświetlacza, przypominającego papier, ale jednocześnie nadającego się do prezentowania treści multimedialnych.

W efekcie powstała nowatorska konstrukcja, doceniona m.in. przez TÜV, mająca nie męczyć wzroku, prezentować bogate kolory i dobrze radzić sobie w jasnym świetle słonecznym!

Znamy już cenę tabletu bazującego na NXTPAPER i wiemy, że najpierw pojawi się w dystrybucji Orange – ciekawy model sprzedaży, czy raczej zagrożenie dla popularności urządzenia?

TCL NXTPAPER 11 docenił TÜV,  iF DESIGN i … Orange?

TCL NXTPAPER 11 / fot. TCL
TCL NXTPAPER 11 / fot. TCL

Zalety e-papieru są bezdyskusyjne, ale dotąd rozwiązania tego typu nie musiały podobać się wszystkim użytkownikom – z jednej strony zdecydowana większość ekranów jest monochromatyczna, z drugiej odświeżanie stron (delikatnie mówiąc) nie należy do najszybszych.

Właśnie ten problem stał się punktem wyjścia dla TCL, pracującego nad własnym wyświetlaczem. Opracowana technologia TCL NXTPAPER ma być kompletnym rozwiązaniem sprzętowym i programowym zapewniającym pełnokolorowy obraz wysokiej jakości oraz wygodne korzystanie z urządzeń przez dłuższy czas, ograniczając emisję szkodliwego, niebieskiego światła i wykorzystując szkło antyodblaskowe w celu zminimalizowania refleksów.

Branża doceniła TCL NXTPAPER 11 za zastosowanie całkowicie nowej technologii wyświetlania. 11-calowy wyświetlacz 2K zapewnia wyraźny, żywy obraz, który zawsze jest dobrze widoczny, niezależnie od kąta patrzenia. Co ważne, ekran tabletu z certyfikatem TÜV zapewnia użytkownikom bezpieczną pracę i zabawę bez nadwyrężania wzroku.

TCL NXTPAPER 11 jest do 150% jaśniejszy od poprzedniego modelu, zapewniając żywy i wyraźny obraz nawet w dobrze oświetlonym otoczeniu. Urządzenie posiada również specjalny tryb wyświetlania w świetle słonecznym, dzięki czemu idealnie nadaje się do użytku na zewnątrz.

TCL NXTPAPER 11 / fot. TCL
TCL NXTPAPER 11 / fot. TCL

Dodatkowo, funkcja wyboru temperatury barwowej umożliwia użytkownikom dostosowanie odcienia ekranu wedle własnych preferencji, co zdecydowanie wpływa na komfort korzystania z urządzenia.

Kolejną zaletą wyświetlaczy przypominających papier jest możliwość symulowania wrażeń dotykowych zbliżonych do tradycyjnego sposobu czytania i pisania. W TCL NXTPAPER 11 jest to osiągalne dzięki rysikowi T-pen o niskim opóźnieniu, który oferuje 4096-stopniową czułość na nacisk. Ma to zapewniać realistyczne wrażenia podczas pisania, porównywalne z pisaniem piórem po kartce.

Urządzenie pojawi się w sprzedaży w Orange w cenie 1199 zł i to jest dla mnie nieco zaskakujące – teoretycznie od dłuższego czasu nie są to miejsca sprzyjające fanom nowoczesnych technologii, a raczej „upychalnie” sprzętu mniej świadomym klientom.

Czekamy na szerszą dystrybucję?

Chcesz zobaczyć, jak działa tradycyjny e-papier? Sprawdź test Huawei MatePad Paper!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE