Crystal LED Sony ma pokazać konkurencji, że nie ma czego szukać w tym specyficznym segmencie!

Crystal LED Sony to rozwiązanie, które ma jasno ustawić sytuację na rynku najbardziej potężnych LEDów, wykorzystywanych przez profesjonalistów.

Japońska marka daje jasny sygnał i mówi: z naszych urządzeń korzystają studia filmowe, salony samochodowe, agencje reklamowe czy centra kryzysowe na całym świecie, a Ty jeszcze wahasz się, jakiej marki będzie Twój nowy telewizor?!

OK, z tym pytaniem to był suchar, ale coś jest na rzeczy – skoro zawodowcy stawiają na Sony, to czymś musi ich przekonywać.

Trzecia generacja Crystal LED Sony: wyświetlacze są cieńsze, bardziej energooszczędne i mega jasne!

Piotr Gajewski opowiada o Sony C-LED / fot. Sony
Piotr Gajewski opowiada o Sony C-LED / fot. Sony

Sony wprowadza na rynek trzecią generację wyświetlaczy Crystal LED i odważnie deklaruje, że pod wieloma względami nie mają one sobie równych. Najnowsze z serii BH (modele ZRD-BH12DZRD-BH15D), zapewniają dużą jasność i bogactwo kolorów, zaś wyświetlacze z serii CH (modele ZRD-CH12D i ZRD-CH15D) – wysoki kontrast i wrażenie prawdziwej głębi.

Co ważne – instalacja i konserwacja zostały uproszczone w stosunku do starszej generacji, niższy jest też pobór mocy i cena rozwiązania.

Pierwsza generacja wyświetlaczy C-LED pojawiła się w 2016 roku i została ciepło przyjęta przez korporacje, branże motoryzacyjne  i była wykorzystywana przy projektowaniu przemysłowym.

W 2021 r na rynek trafiły ściany C-LED z serii B i C, a te dodatkowo przyciągnęły do urządzeń … filmowców. Dokładna reprodukcja kolorów, czystość i jasność obrazu sprawiły, że C-LEDy okazały się znakomite do wirtualnej produkcji (upraszczają prace i nie trzeba korzystać z green screenów).

Pierwsze studio do produkcji wirtualnej w Europie wyposażone w Sony Crystal LED powstało w Seine Saint Denis, na północ od Paryża. Rozwiązanie składa się z zakrzywionej ściany wideo o powierzchni 90m² (18mx5m) złożonej z 450 modułów monitorów Sony Crystal Micro LED serii B oraz pełnoklatkowej cyfrowej kamery filmowej Sony Venice.

Plateau Virtuel / fot. Sony
Plateau Virtuel / fot. Sony

Nowa seria pozwala wybrać:

  • bardzo wysoką jasność – seria BH – na poziomie 1700 cd/m² wartości stałej, a nie szczytowej,
  • kontrast – seria CH – zapewniona przez specjalną powłokę i jasność na poziomie 1300 cd/m².

Całość napędzana jest przez procesor X1 dla Crystal LED, obsługujący autorskie Reality Creation (analiza każdej klatki obrazu, polegająca na szukaniu wzorców i dopasowaniu szczegółów) oraz Motionflow (odpowiada za płynność).

Szukasz 65 calowego telewizora dla Kowalskiego? Sprawdź test Philips The One 65PUS8807, wyposażonego w trójstronny Ambilight!

Ściany C-LED składają się z tzw. kabinetów, które w przypadku najnowszej serii są znacznie cieńsze – ich głębokość to tylko 69mm. Obudowy są o 10% lżejsze i o 10% cieńsze w porównaniu z poprzednią generacją. Udało się także znacząco obniżyć koszty utrzymania – zastosowanie wysokowydajnych chipów LED pozwoliło zmniejszyć zużycie energii o ok. 25% – co przekłada się na typowe zużycie energii na poziomie 263W/m².

Na koniec została nam ciekawostka w postaci konfiguratora Crystal LED, jaki Sony udostępniło swojej stronie – tu zobaczycie konkretnie, jak zagospodarować określoną powierzchnię.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE