Creative Sound Blaster KATANA V2: jeśli tyle ma kosztować flagowy soundbar z subem, to nadciąga rewolucja!

Creative Sound Blaster KATANA V2 ma oferować najbardziej zaawansowane technologie swojego poprzednika i świeże zdobycze tego producenta. W urządzeniu znajdziemy wielokrotnie nagradzany, wielordzeniowy przetwornik DSP i opatentowany potrójny wzmacniacz dla pięciu przetworników.

Creative Sound Blaster KATANA V2: masa autorskich rozwiązań i koniec udawania, że sama listwa ogarnie bas!

Sound Blaster KATANA V2 dostał nową, elegancką czarną matową obudowę z aluminium, dodatkowe połączenia, 68% więcej mocy, technologię super X-FI, tryb SXFI Battle mode i dwa mikrofony jednokierunkowe typu MEMS.

W nowej wersji listwy dźwiękowej Katana przetwarzaniem dźwięku zajmują się dwa procesory dźwięku:

  • chipSound Blaster z technologią Acoustic Engine,
  • chip Super X-Fi UltraDSP z technologią SXFI.

Znajdziemy tu takie technologie, jak Sound Blaster Surround, Dolby Audio,
Dolby Digital Decoding, Crystal Voice, Crystalizer, Smart Volume Dialog+ i wiele innych autorskich rozwiązań producenta. Gracze mogą skorzystać z takich funkcji jak tryb zwiadowcy „Scout mode”, który ma za zadanie wyostrzać i podbijać najważniejsze dźwięki takiego typu jak kroki przeciwnika, przeładowania broni itp. Dzięki tej funkcji usłyszymy dźwięk na większą odległość i szybciej.

Creative Sound Blaster KATANA V2
Creative Sound Blaster KATANA V2 / fot. Creative

Drugi procesor DSP SXFI wspomaga sprzętowo autorską technologię przetwarzania dźwięku holograficznego Super X-FI i niedawno opracowaną na potrzeby gier FPS technologię pozycjonowania dźwięku SXFI „Battle Mode”. Według Creative ta funkcja pozwala nam precyzyjnie usłyszeć, w jakim miejscu znajduje się inny gracz.

Technologia Super X-Fi personalizuje dźwięk w słuchawkach na podstawie tego, jak rzeczywiście słyszymy dźwięk, zapewniając najbardziej zoptymalizowane i realistyczne wrażenia odsłuchowe. Konfiguracja odbywa się przy pomocy dedykowanego oprogramowania dla rozwiązań Super X-FI.

Creative posłuchało opinii użytkowników poprzedniej wersji, którym brakowało złącza słuchawkowego na przednim panelu listwy dźwiękowej i w 2giej generacji już je zastosowano.

Głośniki mogą pochwalić się wbudowanym mikrofonem, który można wykorzystać do komunikacji głosowej bez potrzeby podłączania dodatkowego mikrofonu zewnętrznego. Za jakość dźwięku odpowiadają specjalnie dostrojone 4 przetworniki dwudrożne i jeden przetwornik niskotonowy dalekiego zasięgu. Moc całego zestawu w porównaniu z poprzednią generacją wzrasta z 75W RMS do 126W RMS.

W zestawie znajduje się pilot, który posiada w pełni programowalne przyciski, pod którymi możemy ustawić np. profile dźwiękowe lub oświetlenie RGB. Na tylnym panelu listwy dźwiękowej znajdziemy wiele wejść, które można wykorzystać do połączenia z takimi urządzeniami jak:

  • PS5,
  • PS4,
  • Xbox Series S,
  • Nintendo Switch,
  • PC,
  • Mac.

Mam wrażenie, że ten model to ciekawe uzupełnienie budżetowego Creative Stage V2. Najnowszą wersję KATANA V2 wyceniono na około 1499zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE