Ikea pokazała „niewidzialną” ładowarkę bezprzewodową!

Ładowanie bezprzewodowe rozleniwia i jeśli kilka razy skorzystaliśmy z takiej opcji, to ciężko będzie wrócić do konieczności wpinania kabla – bo i po co? Sporo osób nie było zainteresowanych takim sposobem uzupełniania energii w smartfonie czy słuchawkach z prostej przyczyny, którą jest konieczność wygospodarowania miejsca w zasięgu ręki, gdzie można postawić ładowarkę. A to nie koniec perypetii, bo trzeba jeszcze do podstawki doprowadzić energię i odpowiedzieć na pytanie, co zrobić z kablem i jak go poprowadzić, by był jak najmniej widoczny? A gdyby tak Ikea zaproponowała sprytne rozwiązanie tego problemu? Poznajcie Ikea Sjömärke – „niewidzialną” ładowarkę bezprzewodową w dobrej cenie!

Ikea Sjömärke: ładowarka indukcyjna ilustrująca przecięcie węzła gordyjskiego na miarę XXI wieku

Ikea Sjömärke
Ikea Sjömärke / fot. Ikea

Bezprzewodowe ładowarki wcale nie są tak bezproblemowe, jak myślimy – najważniejszym problemem, który sygnalizowaliśmy w recenzji urządzenia FnR (Fresh N Rebel Base Duo test) jest estetyczne ustawienie podkładki i doprowadzenie do niej zasilania.

Podoba mi się pomysł Ikei, która zamiast główkować nad tym, jak poradzić sobie z rozwiązaniem tego problemu, postanowiła go … pominąć. Tym sposobem powstała Ikea Sjömärke, czyli pierwsza ładowarka indukcyjna tej firmy, którą zamontujemy pod półką bądź blatem! Dzięki ukrytemu montażowi niestraszne nam ani przewody, doprowadzające prąd do urządzenia (pod stołem można łatwo puścić je choćby wzdłuż nogi będącej najbliżej ściany), ani brak miejsca na blacie.

Ikea Sjömärke
Ikea Sjömärke / fot. Ikea

Podkładkę do ładowania indukcyjnego montujemy (najłatwiej z wykorzystaniem taśmy dwustronnej) pod blatem, a Sjömärke przesyła energię do potrzebującego jej urządzenia przez deskę/płytę o grubości od 8 do 22 mm. Ten model umożliwia bezprzewodowe ładowanie wszystkich urządzeń z obsługą Qi, jednak jego maksymalna moc to 5W.

Tu dotykamy sedna praktycznego waloru takiej ładowarki: nie dość, że prędkość uzupełniania energii nie zadowoli każdego, to dodatkowo mamy tu widoczne gołym okiem straty 19w poboru do 5 W ładowania.

Oficjalna wycena na amerykańskiej stronie Ikei to 39,99$.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE