Szkoda? Nowiutki realme Band 2 wygląda jak klon Huawei Band 6!

Jeśli czekaliście na najnowszą odsłonę jakiegoś taniego smartbanda, który ma nie być Xiaomi i wyglądać ciekawie, to muszę Was zawieść: realme Band 2 jest tak podobny do banda od Huawei (test Huawei Band 6), że wygląda niemal jak pierwszy udany przykład klonowania materii nieożywionej.

A może wciąż najbardziej lubimy te melodie, które już słyszeliśmy?

Co potrafi realme Band 2?

Zaczniemy od ceny urządzenie, które na razie pojawiło się w egzotycznej Malezji i w przeliczeniu na PLN kosztuje około 170 zł. Taka kwota od razu pozycjonuje nam urządzenie w kategorii budżetowej, ale na tyle rozsądnej, że może już być traktowane jako miarodajny wskaźnik codziennej aktywności.

realme Band 2
realme Band 2 / fot. realme

Nie do końca przekonuje mnie design tej opaski – tzn. prawie przekonuje, bo wygląda o niebo lepiej od pierwszej generacji, ale niestety jest zbyt podobna do tego, co proponuje Huawei Band 6. Mam świadomość, że ten model wskazał trendy na rynku, ale kopiowanie niemal dosłowne kształtu koperty i zaskakująco podobne tarcze, a nawet poszczególne ekrany z pomiarami to już spora przesada.

Niestety na GSMarena, które jest źródłem tej informacji, nie udało mi się znaleźć nic na temat technologii wyświetlacza – na renderach wygląda on na AMOLED. Jego rozmiar to 1,4″, rozdzielczość 320 x 167 pikseli, a maksymalna jasność wynosi 500 nitów – to solidne wyniki, ale wspomniany już Band 6 oferuje nieco więcej (194 x 368 i 1,47″).

Na ekranie możemy ustawić jedną z 50 bazowych tarcz lub zaimportować własną grafikę jako tło. Tym, co wyróżnia smartband, jest możliwość sterowania za jego pomocą produktami AIoT marki Realme – to ciekawy bonus dla osób, które korzystają z jej ekosystemu.

realme Band 2
realme Band 2 / fot. realme

Wśród dostępnych narzędzi należy wyróżnić:

  • monitorowanie tętna,
  • śledzenie snu,
  • licznik kroków,
  • przypomnienie o piciu wody,
  • przypomnienie o braku aktywności,
  • pomiaru stresu,
  • zapis cyklu miesiączkowego,
  • pomiar poziomu tlenu we krwi,
  • 90 trybów sportowych (ale do aktualizacji jedynie 14!).

To asortyment, jaki znamy z bliźniaczych konstrukcji z tego pułapu cenowego. Bateria o pojemności 204 mAh ma zapewnić do 12 dni pracy, a jakość, stabilność i energooszczędność połączenia ze smartfonem zapewnia Bluetooth 5.1.

O ile polski dystrybutor nie przeszarżuje z wyceną, to realme Band 2 ma szansę powalczyć wśród smartbandów do 200 zł. Jeśli cena będzie wyższa, to może być ciężko – za 219 zł możemy już kupić wspomnianego już Huawei Band 6, który oferuje jedną z najlepszych aplikacji na rynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE