Jak tam cesja Orange Love? Podpowiem: od 2 lat to samo!

Cesja Orange Love to cudowny temat-samograj. Dlaczego? Otóż mamy tu do czynienia z teoretycznie prostą procedurą, która w przełożeniu na praktykę zupełnie nie przystaje do oczekiwań klientów.

A już prawdziwą kopalnią wiedzy, podanej w oparach absurdu, jest firmowa strona telekomunikacyjnego giganta, na której forumowicze od DWÓCH lat przypominają, że sprawa jest ciągle przez pomarańczowych oznaczona tagiem „w toku”.

Cesja Orange Love: na czym polega cesja?

Cesja usług polega na przeniesieniu ich własności z dotychczasowego klienta na drugiego, przy czym – co oczywiste – obie strony muszą wyrazić zgodę na takie działanie.

W praktyce telekomunikacyjnej najczęściej mamy do czynienia z cesją abonamentu na jakieś usługi, które są przenoszone w obrębie najbliższej rodziny (na przykład z żony na męża, rodzica na dziecko), ale też pomiędzy innymi typami klienta (osoba prywatna na firmę) czy równorzędne (firma na firmę).

Na nasze potrzeby trzymajmy się przykładu pomarańczowego operatora – obecnie bez trudu przeprowadzimy tam na przykład cesję abonamentu telefonu komórkowego, Internetu stacjonarnego czy mobilnego. Problem zaczyna się wtedy, gdy zamarzy się nam cesja Orange Love, czyli pakietu podstawowego (Internet+telefon komórkowy) lub rozszerzony (Internet+komórka+TV+stacjonarny telefon).

Jak przeprowadzić cesję Orange Love?

Tu zaczyna się świetna historia: szukając odpowiedzi na to pytanie natrafiłem na wątek, umieszczony na forum nasz.orange.pl i oznakowany dumnym tagiem 'Rozwiązano”.

Więcej niż komentarz powie nam screen:

Orange cesja: zgłoszenie problemu na forum

Podpowiem: znajdziemy tu dwie kluczowe informacje, czyli datę (początek 2019 roku!) oraz dumne oznaczenie przez moderatora jako problemu rozwiązanego.

No to popatrzmy dalej, jak Orange rozwiązuje podobne zgłoszenia i klikamy na link „idź do rozwiązania”, a tam… :

Orange cesja: status realizowany

Jeśli jesteście ciekawi, jak internauci motywowali Orange do zajęcia się cesją Love, rzućcie okiem na to forum. Niestety, ani prośby, ani groźby nie sprawiły, że przez ostatnie DWA LATA status drgnął i proces ciągle jest realizowany.

Podejrzewam, że mniej wytrwała firma już dawno usunęłaby ten wątek albo przesunęła do początkowej kategorii, ale Orange łatwo nie odpuszcza i walczy o prawo klientów do cesji Love.

Trudno zrozumieć, dlaczego w ogóle cesja Love może być problemem – to tym bardziej ciekawe, że pojedyncze usługi poddamy tej procedurze bez kłopotu.

Obecnie nie ma szans na cesję Love – firma nie przeprowadza jej ani w salonach, ani poprzez Internet czy konsultantów telefonicznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE