Creative Pebble X to najnowsza wersja kultowych kamyczków, tyle że teraz na bogato!

Creative Pebble X to najnowsza propozycja znanej marki, która w swoim czasie głośniczkami do kompów z serii Pebble otworzyła nowy rozdział w niszy małych, ale rozsądnie brzmiących, ciekawie wyglądających i zaskakująco niedrogich urządzeń tego typu!

Jednak najnowsza odsłona lubianej rodzinki kończy z pewną z tych cech i oczywiście dobrze się domyślacie – tanio już było 🙂

Creative Pebble X na dwie wersje – w tym z subem! – błyśnie RGB, posiada dedykowaną aplikację i kosztuje …

Creative Pebble X Plus / fot. Creative
Creative Pebble X Plus / fot. Creative

Seria Pebble od swoich początków była produktem adresowanym do osób, które szukają niewielkich, ale oryginalnych pod względem designu głośników do swojego stanowiska komputerowego. Oczywiście w tej półce cenowej (przypomnę tylko, że podstawowe Pebble kosztują około 80 zł) nie było mowy o jakimś oszałamiającym brzmieniu czy efektach dla kinomanów, ale maluchy do codziennej pracy czy przygrywania w tle sprawdzały się naprawdę dobrze.

Nowa odsłona zamierza trochę namieszać w naszych przyzwyczajeniach, bo trafia na rynek od razu w dwóch wersjach: pierwsza z nich, Creative Pebble X, jest wyceniona na 439zł, druga, Creative Pebble X Plus – 599 zł. Różnica w cenie jest umotywowana tym, że model z plusikiem w nazwie posiada wsparcie w postaci kompaktowego subwoofera, wyposażonego w 3,5” przetwornik niskotonowy i dwie pasywne membrany. Co ciekawe, sub nie jest tu wyłącznie od parady – jego waga to 1,7 kg!

Nowa linia może pochwalić się mocą 30W RMS (w szczycie do 60W) i wyróżnia się konfigurowalnym oświetlenie RGB. Oczywiście transmisja dźwięku realizowana jest po Bluetooth (wersja 5.3), więc nie ma mowy o plączących się na biurku przewodach (no, poza zasilającym), ale nie znajdziemy tu bardziej wyrafinowanego kodeka niż SBC.

Creative Pebble X Plus / fot. Creative
Creative Pebble X Plus / fot. Creative

Pebble X to głośniki w systemie 2.0 posiadające wbudowane pełnozakresowe przetworniki 2,75” i pasywne membrany odpowiedzialne za wzbogacenie niskich tonów, natomiast Pebble X Plus posiadają autonomiczny subwoofer, o którym już była mowa. Dzięki dodatkowym funkcjom, takim jak Dialog+ i BassFlex, głośniki mogą zapewnić mocny bas i czyste dialogi bez utraty głośności.

Oprócz trybu bezprzewodowego w Pebble X znajdziemy port 3,5mm oraz połączenie USB, dzięki któremu możemy podłączyć zestaw głośnikowy do większości urządzeń. Warto pamiętać, że moc głośników po podpięciu do komputera przez USB, bez zasilacza, wyniesie połowę ze wspomnianych na wstępie 30 W.

Na koniec ciekawostka: na Windows, Apple i Androida znajdziemy oprogramowanie do kontroli oświetlenia Pebble, natomiast użytkownicy samego Widnowsa mogą dodatkowo cieszyć się technologiami Sound Blaster Acoustic Engine, takimi jak Surround, Smart Volume, Bass, Crystallizer i EQ.

Szukasz większego i autonomicznego sytemu audio? Sprawdź test Technics OTTAVA SC-C70 MK2!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE