Tchibo Esperto2 Milk: co potrafi kompaktowy i niedrogi ekspres do kawy?

Materiał reklamowy na zlecenie Tchibo

Esperto2 Milk to kompaktowa i funkcjonalna propozycja ekspresu do kawy od Tchibo. Urządzenie potrafi nie tylko spieniać mleko (z regulacją grubości piany), mielić kawę (5 ustawień grubości) czy przygotować najpopularniejsze rodzaje napojów kawowych. W przypadku espresso zrobi to dla dwóch filiżanek jednocześnie!

Co istotne, mimo szerokich możliwości sam sprzęt jest ustawny i zmieści się na naprawdę małej przestrzeni. Do tego Esperto2 Milk jest rozsądnie wyceniony – obecnie można go kupić w cenie promocyjnej wynoszącej 1299 zł (cena regularna: 1899 zł, najniższa cena z 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 1399 zł).

Miałem okazję spędzić trochę czasu „w towarzystwie” najnowszej generacji ekspresu Esperto2 Milk od Tchibo i sprawdzić, co potrafi – a wbrew pozorom jest tego całkiem sporo!

Tchibo Esperto2 Milk: specyfikacja

Tchibo Esperto2 Milk / fot. OffTech
Tchibo Esperto2 Milk / fot. OffTech
 • Przyciski bezpośredniego przygotowania napoju: espresso, caffè crema, cappuccino, przycisk Intense 3, Milk Froth, Easy Clean;
 • Inne przyciski bezpośredniego wyboru: włącznik/wyłącznik, przycisk Intense+, przycisk płukania Easy Clean, Double Cup;
 • Możliwość zaprogramowania ilości napoju: 25 ml – 250 ml;
 • Funkcje czasu: automatyczne wyłączanie (10, 20, 30 albo 120 minut);
 • Układ mleczny: zintegrowany „One Touch Milk System” z lancą ze stali szlachetnej, którą można umieścić bezpośrednio w pojemniku z mlekiem;
 • Kompaktowa konstrukcja: szerokość 18 cm;
 • Materiał: stal nierdzewna i tworzywo sztuczne;
 • Obsługa: od frontu przez ekran dotykowy;
 • Moduł zaparzania: wyjmowany i łatwy w konserwacji;
 • Wylot kawy: o regulowanej wysokości z podświetleniem filiżanki;
 • Technologia Intense+: możliwość ustawienia 3 stopni intensywności kawy;
 • Stopień zmielenia: wysokiej jakości, trwały młynek stożkowy z wysokogatunkowej stali nierdzewnej z możliwością wyboru spomiędzy 5 stopni;
 • Pojemność pojemnika na fusy: ok. 10 porcji;
 • Pojemność pojemnika na kawę: 300 g z uszczelką chroniącą aromat;
 • Pojemność zbiornika na wodę: 1,4 l;
 • Wysokość filiżanki: maks. 15,5 cm;
 • Wymiary urządzenia (szer. x gł. x wys.): ok. 18 x 43,3 x 33,6 cm;
 • Waga: ok. 8,6 kg;
 • Moc: 1235–1470 W;
 • Ciśnienie: maks. 19 bar;
 • Długość przewodu: ok. 80 cm;
 • Ustawione wstępnie ilości: espresso ok. 40 ml, caffè crema ok. 125 ml, cappuccino (ok. 40 ml espresso, ok. 90 ml mleka), mleczna pianka ok. 130 ml.

Tchibo Esperto2 Milk to kompaktowy, elegancki i intuicyjny ekspres – połączenie designu i funkcjonalności

Tchibo Esperto2 Milk / fot. OffTech
Tchibo Esperto2 Milk / fot. OffTech

Jeśli macie w swojej kuchni niezbyt spory blat, z pewnością znacie problem ustawności i konieczności wiecznego wyboru, co na nim zostawić „na stałe”, a co stawiać tylko na czas użytkowania. O swoje miejsce walczą chlebaki, dzbanki filtrujące, opiekacze czy grille, blendery, sokowirówki i … ekspresy do kawy.

Tymczasem, Esperto2 Milk ma jedynie 18 cm szerokości, co rozwiązuje kłopot „braku miejsca”.

Tchibo Esperto2 Milk / fot. OffTech
Tchibo Esperto2 Milk / fot. OffTech

Do tego jest wyposażony w młynek i system spieniania. Pojemnik na wodę jest duży i pomieści aż 1,4 litra – nie będziemy musieli sięgać po niego zbyt często.

To ważne tym bardziej, że wąska budowa wymusiła umieszczenie go z tyłu, ale dzięki sprytnej konstrukcji mocowania z łatwo wyczuwalną prowadnicą i wyraźnym klikiem sygnalizującym prawidłowy montaż nie sprawia to trudności w użytkowaniu. Takie rozwiązanie sprawia, że ekspres może stać pod szafkami zawieszonymi nad blatem i nie stanowi to dla niego problemu.

Skoro już o pojemnikach mowa – ten na odpady kawowe mieści resztki po około 10 napojach – oczywiście urządzenie informuje nas o przekroczeniu bezpiecznej ilości. Jego montaż i demontaż są również bardzo proste, to samo tyczy się ociekacza – wystarczy dosłownie kilkanaście sekund, by wszystko wyjąć, wysypać, umyć pod bieżącą wodą i zamontować ponownie.

Warto podkreślić, że możemy samodzielnie czyścić moduł zaparzania. Wystarczy uchylić i zdjąć boczną klapkę, po czym wcisnąć jednocześnie dwa rażąco pomarańczowe zabezpieczenia i pociągnąć całość w swoją stronę.

Jakie funkcje posiada Tchibo Esperto2 Milk?

Tchibo Esperto2 Milk / fot. OffTech
Tchibo Esperto2 Milk / fot. OffTech

Esperto2 Milk potrafi przygotować espresso, caffè crema i cappuccino. Dzięki przyciskowi Intense 3 możemy dostosować moc naparu (skala trzystopniowa), do dyspozycji mamy także pięciostopniową regulację grubości mielenia ziaren kawy.

Producent wstępnie zaprogramował ilość serwowanych naparów, ale bez trudu zmienimy te wartości (zakres od 25 ml do 250 ml) poprzez dłuższe przytrzymanie wybranego rodzaju kawy – można zapamiętać nowe ustawienia. Do tego coś dla fanów pianki – regulacja jej grubości.

Za kawy z dodatkiem mleka odpowiada zintegrowany „One Touch Milk System” z lancą ze stali nierdzewnej. Oczywiście system ten łatwo zdemontujemy i wyczyścimy.  Ekspres posiada także funkcję płukania EasyClean do automatycznego czyszczenia całego systemu mlecznego.

Ekspres robi kawę, a ja degustuję 🙂

Tchibo Esperto2 Milk / fot. OffTech
Tchibo Esperto2 Milk / fot. OffTech

Co ważne, Esperto2 Milk jest niesamowicie intuicyjny w obsłudze, a dołączona do zestawu instrukcja pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości. Jeśli zakupów dokonujecie w sklepie, to warto też poprosić Doradcę Tchibo o prezentację tego, co potrafi to urządzenie.

Przy „pierwszym kontakcie” z urządzeniem przygotowałem espresso z ziaren BARISTA Caffè Crema od Tchibo. Użyłem fabrycznych ustawień, czyli 40 ml, 2 stopień mocy i 3 stopień pracy młynka.

Tchibo Esperto2 Milk / fot. OffTech
Tchibo Esperto2 Milk / fot. OffTech

W efekcie otrzymałem dobrą, gorącą (ale nie parzącą), średnio mocną kawę z pianką.

W kolejnych próbach eksperymentowałem ze stopniem intensywności naparu i regulacją grubości mielenia, co było strzałem w 10-tkę! Mój typ espresso to ustawienie młynka na czwarty z pięciu poziomów oraz mocy na środkowy poziom – wtedy mogę raczyć się takim espresso, jakie uwielbiam.

Tchibo Esperto2 Milk / fot. OffTech
Tchibo Esperto2 Milk / fot. OffTech

Kawa kremowa jest równie aromatyczna i wygląda apetycznie, ale show kradnie cappuccino – to połączenie aromatycznego espresso wraz z idealnie spienionym mlekiem, przy czym wciąż zachowana jest delikatna, puszysto-wodnista konsystencja.

Słynny test łyżki (zobaczycie go w umieszczonym na końcu wpisu nagraniu) pokazał, że większość (bo część odpada podczas obracania) pianki trzyma się jej powierzchni.

Tchibo Esperto2 Milk / fot. OffTech
Tchibo Esperto2 Milk / fot. OffTech

Reasumując, Esperto2 Milk jest świetnie zaprojektowany – dostęp do wszystkich istotnych elementów jest prosty (magnetyczna przystawka z ociekaczem, moduł zaparzania na zatrzaski, pojemnik na wodę z tyłu, ale na prowadnicy i z dobrze wyczuwalnym zatrzaskiem, pojemnik na zużytą kawę wyjmiemy jednym ruchem). Obsługę uprzyjemniają proste detale jak pokrywka na pojemnik na kawę z uszczelnieniem, jednoprzyciskowy wybór kawy, możliwość przygotowania dwóch espresso jednocześnie.

Uwielbiam kawę i mogę powiedzieć o niej niemal to samo, co np. o muzyce czy czytaniu – owszem, można bez niej żyć, ale co to za życie.  Doceniam zarówno jej aspekt „towarzyski” –  (nieraz to ona stymuluje długie i burzliwe dyskusje), jak i introwertyczny (wspiera nas w pracy, kiedy potrzebujemy skupienia, jak i wtedy, gdy potrzebujemy odprężenia).

Ważne, aby znaleźć smak i aromat, który najbardziej nam odpowiada – każdy z nas ma swoje preferencje, a Esperto2 Milk świetnie pomoże na nie odpowiedzieć.

Materiał reklamowy na zlecenie Tchibo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE