Amazfit aktualizuje GTS4 i GTR4 i wyciska z GPS, ile się da!

Amazfit gra coraz ostrzej i robi, co może, żeby wykrzesać ze swoich urządzeń maksimum możliwości, na jakie pozwala dziś autorskie oprogramowanie marki.

Muszę przyznać, że Chińczycy zaczynają deptać po piętach topowym konkurentom coraz bardziej – nowa aktualizacja przynosi rozbudowane opcje nawigacji, a jeszcze dodajmy do tego współpracę ze Stravą i Adidasem, a robi się naprawdę ciekawie!

Amazfit GTS 4 i GTR 4 w końcu znajdą drogę powrotną!

Amazfit GTS4 / fot. OffTech
Amazfit GTS 4 / fot. OffTech

Nowe smartwatche Amazfit potrafią monitorować ponad 150 trybów sportowych i funkcji fitness, pozwalając śledzić dane dla wszystkich rodzajów aktywności.

Warto dodać, że producent wytrącił jeden z kluczowych argumentów przeciwników określania nowych serii GTS/GTR mianem smartwatchy poprzez możliwość synchronizacji danych treningowych ze Stravą i adidas Running.

Fajnym smaczkiem jest rozszerzenie automatycznego rozpoznawania treningu (obecnie zegarki radzą sobie z ósemką trybów sportowych) i zaawansowany tryb Track Run oraz nowość w postaci trybu Golf Swing.

Nasza recenzja Amazfit GTS 4 pokazuje mocne i słabe punkty urządzenia:

GTR 4 i GTS 4 mają być pierwszymi w branży zegarkami wyposażonymi w technologię dwupasmowej anteny GPS z polaryzacją kołową, zapewniającą pozycjonowanie nawet w najtrudniejszych warunkach.

Aktualizacja urządzeń wykorzystuje zaplecze komunikacyjne i wnosi:

  • importowanie tras, nawigację po trasie, wyznaczanie najkrótszej trasy powrotu,
  • możliwość włączenia trybu „always on” w trakcie ćwiczeń,
  • automatyczne osuszanie po pływaniu,
  • zbieranie danych offline dla trybu pływania.

To właśnie pierwszy punkt sprawi radochę największej liczbie userów Amazfita, bo wprowadza funkcję znaną z topowych urządzeń konkurencji. Przypomnę tylko, że to właśnie najnowszy GTS4/GTR4 zaprezentował na starcie rozwiązanie znane dotąd z … Garmina, czyli rozpoznawanie ćwiczeń podczas treningu na siłowni (możesz rzucić okiem na to, jak radzi sobie Garmin w recenzji Garmin Venu 2)!

Amazfit GTR 4 i GTS 4 zostały wprowadzone na rynek globalny 1 września 2022 roku. Są obecnie dostępne w cenie 1199 zł w pakiecie z wagą Smart Scale.

2 KOMENTARZE

  1. Super, mam GTR4 ale… nie wiem jak skorzystać. Np. zaczynam wędrówkę i na końcu chcę wrócić przez las po prostej. Jak to zrobić? Jest tez opcja zapisz bieżącą lokalizację. Jak z tego później skorzystać?
    Znalazłem kilkanaście stron o tej aktualizacji ale nigdzie nie ma nic konkretnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE