Raj Janusza: Niobium Concept 2 od New Balance to sandały i buty w jednym!

Upały za oknem – wyciągamy skarpetki i sandały, po czym huzia na miasto! Ale co, jeśli Twoi znajomi są osobami o nieco ograniczonych horyzontach i krzywo patrzą na ekstrawaganckie zestawienia? Nic straconego! Z pomocą przychodzi dzieło New Balance i Snow Peak.

Niobium Concept 2: jak trzeba trekking, a na upały – sandały

New Balance Tokyo Design Studio i Snow Peak połączyły siły zeszłego lata, aby zaprezentować światu Niobium Concept. Ten unikatowy projekt opierał się na prostym pomyśle: opracowanie takiego obuwia, które w razie potrzeby wygląda i posada właściwości trekkingów, natomiast w czasie upałów błyskawicznie zmienimy je w przewiewne sandały.

Niobium Concept 2 / fot. producenta

Taki system modułowy przekształca wodoodporne buty turystyczne w (co trzeba przyznać nieco dziwne) sandały, pozwalając nam w razie potrzeby przeobrazić swoje stopy tak szybko, jak Clark Kent przemienia się w Supermana: wystarczy jeden ruch magnetycznych klamer, a Niobium z zabudowanego buta zostaje sandałem. Podobnie pasek za piętą, trzymający buta na swoim miejscu, można odpinać jednym ruchem i poczuć wygodę rodem z … klapka.

W Niobium Concept 2 zastosowano kilka ciekawych technologii, między innymi magnetyczne sprzączki Fidlock, które błyskawicznie zatrzaskują się na swoim miejscu i można je zacisnąć, pociągając za paski. Dodatkowo ten model posiada podeszwę, jaka znamy ze sportowych butów New Balance, łącząc ją z cenionym Vibramem.

Premiera w lipcu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE