Anker Soundcore Liberty Air 2 Pro: jak ulepszać to, co dobre?

Słuchawki True Wireless Soundcore Liberty Air 2 to jedne z najciekawszych modeli, jakie można polecić pasjonatom czystego, przestrzennego i zarazem energetycznego brzmienia, w którym nie zabraknie niskich tonów. Liberty Air 2 stały się jednym z synonimów dobrego grania za relatywnie niewielkie pieniądze: cenę uzasadnia solidna budowa z ciekawymi detalami, obsługa aptX, bardzo dobra dedykowana aplikacja, niezłe sterowanie.

SoundCore Liberty Air 2 Pro / fot. Anker

Wady? Przede wszystkim dyskusyjna wygoda – nie każdemu te słuchawki podpasują i zanim je kupicie, warto poświęcić chwilę, by je wypróbować. Nie znajdziemy tu także ANC i w dobie popularności tego rozwiązania wiele osób po prostu decyduje się na inne słuchawki, nie dając Ankerowi szansy. A szkoda.

Niedawno Anker zaproponował Soundcore Liberty Air 2 Pro, czyli nowszą wersję wspomnianego wyżej modelu. Jak można się było domyśleć, tym razem producent nie zapomniał o aktywnej redukcji hałasów otoczenia i to jest smaczek, który może przechylić szalę zainteresowania na korzyść Air 2 Pro. Znajdziemy tu inny wygląd pudełeczka ładującego (które zyskało możliwość bezprzewodowego uzupełniania energii Qi) i nieco zmodyfikowane same słuchawki, które wciąż jednak zachowują Airpodsopodobny kształt.

SoundCore Liberty Air 2 Pro / fot. Anker

Nieco brakuje wyższej normy odporności na wodę – IPX4 to jedynie brak strachu przed zachlapaniem, nie zanurzeniem. Tę niedogodność zrekompensuje nam jednak bateria, która w trybie ANC powinna zapewnić nawet do 7 godzin działania – to bardzo dobra wartość. Całkowity czas pracy, wraz z podładowywaniem w etui, wyniesie 26 godzin.

ANC to układ hybrydowy, który zapewni nam także możliwość pracy w trybie transparentnym, pozwalającym na nasłuchiwanie otoczenia. Anker nie zapomniał o zabezpieczeniu jakości rozmów głosowych i znajdziemy tu także układ redukcji szumów mikrofonów.

Ciekawostką są 11 mm przetworniki, których membrany mają składać się z 10 nanowarstw. Oczywiście znajdziemy tu również dedykowaną aplikację pozwalającą dostosowywać ANC oraz regulować barwę dźwięku.

Trudno zrozumieć, dlaczego w tym modelu nie znajdziemy kodeka aptX, którym mógł pochwalić się poprzednik – na pokładzie pozostał jedynie SBC i AAC.

Na stronie producenta Anker Soundcore Liberty Air 2 Pro wyceniono na 130 euro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE