QuietComfort Earbuds: dokanałowa wersja ciszy według Bose

Bose jest jednym z pionierów układów ANC, stosowanych w słuchawkach na szeroką skalę: pojawienie się QC Earbuds/Sport Earbuds może zmienić układ sił na rynku TWSów, ale patrząc na fotki nowości nie da się nie zapytać – dlaczego wyglądają jak sprzed dekady?

Bose zaprezentowało słuchawki douszne Bose QuietComfort Earbuds oraz ich całkowicie przeprojektowaną wersję sportową. QC Earbuds stanowi kontynuację 20-letniej tradycji słuchawek QC. Niestety producent nie zdecydował się na drastyczne odejście od dotychczasowej stylistyki i oba modele wyglądają nie tylko na mocno niedzisiejsze, ale też po prostu spore i mało komfortowe. Każda ze słuchawek ma ponad 2,5 cm długości i waży 8,5 g – w dobie „pąków” ważących około 3-4 g to naprawdę sporo.

QC Earbuds mogą pochwalić się nowymi końcówkami StayHear Max, które zapewniają miękkie i komfortowe, ale dokładne uszczelnienie. Resztą zajmują się same słuchawki – korzystają z wielu mikrofonów do wykrywania, mierzenia i wysyłania szumu do układu elektronicznego wyposażonego w zupełnie nowy algorytm. QC oferują 11 poziomów kontroli hałasu: od pełnej przezroczystości po pełną redukcję szumów. QuietComfort zapewniają łącznie 18 godzin słuchania – 6 godzin po pełnym naładowaniu i dodatkowe 12 godzin w etui ładującym

Druga nowość, Sport Earbuds, zachwalana jest jako model, który będzie nam stabilnie towarzyszył podczas każdego rodzaju treningu, nie wypadając z ucha nawet podczas wyczynowych biegów czy crossfitu. Słuchawki oferują do 5 godzin pracy na baterii oraz etui ładujące, które zapewnia do 10 godzin dodatkowego czasu odtwarzania.

Szkoda, że w komunikacie prasowym zabrakło danych mówiących o paśmie przenoszenia czy zastosowanych kodekach.

Oba modele:

  • korzystają z Bluetooth 5.1, precyzyjnie umieszczonych anten i nowej metody przesyłania danych, aby zmniejszyć liczbę przerw,
  • mają stopień ochrony IPX4 – są odporne na pot i wodę,
  • posiadają dotykowe elementy sterujące,
  • oferują zapasowe, miękkie silikonowe końcówki StayHear Max
    w trzech rozmiarach,
  • współpracują z bezpłatną aplikacją Bose Music.

Słuchawki QC Earbuds będą dostępne za 1 199 zł, a wersja sportowa za 899 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE