AOC O1, O2 i O3: nowa seria głośników bezprzewodowych ze wsparciem Lewego!

Ha! W końcu coś nowego – pomyślałem, ciesząc się podczas lektury zapowiedzi rozpoczęcia sprzedaży nowej serii przenośnych głośników od AOC. O jakie nowości chodzi? No cóż, jak dotąd ten producent kojarzył mi się raczej z monitorami (swoja drogą solidnymi wołami roboczymi),a po drugie – design urządzeń mówi jasno, że nikt tu się nie oglądał na konkurencję i podszedł do tematu indywidualnie!

Bardzo mi się to podoba i mam nadzieję, że będzie w tym jakaś nutka walki choćby ze sprzętem JBL i Sony – bo raczej o konkurencji z bardziej inteligentnym sprzętem pokroju Sonosa raczej trudno będzie mówić ze względu na brak Wi-Fi i własnej platformy do streamingu muzyki.

Wspominam o tym ostatnim nie bez kozery – coś czuję, że trzy nowe modele AOC mają przetrzeć szlak dla większego wsparcia 😉

AOC O1, O2 i O3: trzy głośniki Bluetooth, które łączą wyjątkowy design z potężną mocą i … sporą ceną!

AOC O1, O2 i O3 / fot. mat. prod.
AOC O1, O2 i O3 / fot. mat. prod.

AOC O1

AOC O1 jest najmniejszym głośnikiem w nowej linii – mierzy 71 x 182 x 71mm (wys. x szer. x gł.) i waży zaledwie 670g. Wyjątkowa obudowa w kształcie sześciokąta ma zmniejszyć odbicia dźwięku od równoległych powierzchni.

Trzy przetworniki są używane do dostarczenia dźwięku stereo, co jest możliwe dzięki zamontowaniu 22mm miękkiej kopułki tweetera na górnej przedniej stronie głośnika oraz dwóch przetworników pełnozakresowych 50,8mm z lewej i prawej strony obudowy.

Aktywny crossover i potężny 90W wzmacniacz trzykanałowy dostarcza pojedyncze zasilanie do tweetera oraz do obydwu przetworników pełnozakresowych.

Urządzenie startuje z wyceny na poziomie 499 zł.

AOC O2

AOC O2 jest większym przenośnym głośnikiem, mierzącym 131 x 290 x 131mm (wys. x szer. x gł.) i ważącym 2.25kg.

AOC O2 wykorzystuje ten sam sześciokątny design, aby zminimalizować wewnętrzne powierzchnie równoległe, ale w konfiguracji bass-reflex.

Większa obudowa pozwala na zamontowanie tweetera 22mm na przedniej stronie głośnika, dwóch przetworników pełnozakresowych 82,55mm na końcach obudowy oraz dwóch pasywnych membran na górze i dolnych stronach. Wzmacniacz trzykanałowy o mocy 130W dostarcza zasilanie do tweetera i obydwu przetworników pełnozakresowych.

Cena na start wynosi 999 zł.

AOC O3

Największy AOC O3 mierzy 311 x 330 x 330mm (wys. x szer. x gł.) przy masie 7.26kg. Może być zasilany z sieci lub alternatywnie przez 12 godzin z wbudowanej baterii.

Sześciokątna obudowa AOC O3 ma miejsce na dwa 50mm tweetery, dwa 165mm przetworniki średniotonowe  umieszczony  na bocznych ściankach oraz dedykowany 6,5” woofer niskotonowy umiejscowiony na froncie.

Wzmacniacz o mocy 160W zapewnia potężny dźwięk, a wbudowane wielokolorowe diody LED migają w rytm muzyki, wzmacniając imprezowy klimat. Bluetooth w wersji 5.3 gwarantuje szybkie połączenie nawet dla dwóch użytkowników jednocześnie.

Co ciekawe, imprezowy rodowód sprzętu podkreślają dwa wejścia mikrofonowe plus efekt echo oraz fader i … trzy dedykowane uchwyty na napoje w puszkach 🙂

Ten model rozpoczyna swoją karierę od ceny 1299 zł.

Szukasz tańszego, ale mocarnego głośnika Bluetooth? Sprawdź test Tronsmart Halo 200!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE