Nowości w świecie pralek – na jakie funkcje warto zwrócić uwagę?

Wybierając urządzenia AGD do naszego domu, w tym pralki, bardzo często zastanawiamy się, jakimi funkcjami powinny się one charakteryzować. W dzisiejszych czasach czołowi producenci sprzętu z kategorii artykułów gospodarstwa domowego ścigają się w oferowaniu coraz to ciekawszych funkcji w swoim sprzęcie.

Na jakie warto zwrócić uwagę? Podpowiadamy!

Wpis sponsorowany

Przykłady konkretnych technologii, wykorzystywanych przez różnych producentów

W dzisiejszych czasach, gdy świadomość ekologiczna wśród konsumentów rośnie, a ceny energii są coraz wyższe, producenci sprzętu AGD skupiają się na oferowaniu urządzeń bardziej zrównoważonych i oszczędnych.

Wspomagają w tym najnowsze technologie, pozwalające na zaoszczędzenie zarówno prądu, jak i wody. Poniżej prezentujemy kilka nowinek, wykorzystywanych przez różnych producentów. Jeśli szukasz konkretnego modelu urządzenia do Twojej łazienki, koniecznie sprawdź ranking najlepszych pralek!

Technologia QuickDrive od Samsunga

Na pierwszy ogień idzie niezwykle przydatna technologia QuickDrive, oferowana w najnowszych modelach pralek marki Samsung. Specjalnie zaprojektowany bęben pozwala na znaczące skrócenie czasu prania i wykorzystanie mniejszej ilości wody, niż w przypadku konkurencyjnych rozwiązań. Co istotne, wszystko to odbywa się bez wpływu na końcowy efekt prania!

W pralkach wykorzystujących technologię QuickDrive nasze pranie obraca się w wielu kierunkach, nie tylko w jednym, jak ma to miejsce w innych urządzeniach. Dzięki temu pozbycie się nawet trudniejszych zabrudzeń nie stanowi dla pralki większego problemu.

Funkcja SteamTouch w pralkach Amica

Jeśli zależy Ci na połączeniu ekologii z dokładnym wypraniem Twoich ubrań, koniecznie przyjrzyj się technologii SteamTouch, stosowanej w poszczególnych modelach Amica.

Funkcja ta to nic innego, jak możliwość prania parowego – cząsteczki pary wodnej dokładnie wnikają we włókna naszych ubrań, sprawiając, że stają się one nie tylko miękkie i pachnące, lecz także znacznie mniej pogniecione!

Ponadto pranie z włączoną funkcją SteamControl pozwala na zaoszczędzenie znacznych ilości wody, w porównaniu z pralkami bez takiego programu.

Bosch ActiveOxygen

Tę technologię pokochają rodzice i opiekunowie małych dzieci! Stosowany w wielu pralkach marki Bosch program ActiveOxygen pozwala na szybkie przeprowadzenie prania z wykorzystaniem aktywnego tlenu.

Dzięki tej funkcji będziemy mogli pozbyć się nawet do 90% bakterii i drobnoustrojów, bez konieczności stosowania specjalnych detergentów!

Inne, coraz popularniejsze funkcje, dostępne w pralkach od różnych producentów

Na rynku pralek coraz popularniejsze stają się modele wykorzystujące funkcje smart. Wielu producentów oferuje dedykowane aplikacje na naszego smartfona, pozwalające na bezproblemowe połączenie się z pralką, monitorowanie aktualnego programu czy nawet planowanie prania!

Niektórzy producenci w swoich modelach coraz chętnie stosują także sztuczną inteligencję, podpowiadającą np. jaki program powinniśmy wybrać czy sugerującą porę dnia, która będzie najlepsza w ciągu dnia do zrobienia prania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE