Techno – tfu – Tecno czas zacząć: nowa marka smartfonów debiutuje w Polsce!

Jeśli nie znasz marki Tecno, to prosty znak, że nie jesteś mieszkańcem rynku o dużej liczbie nabywców, ale niezbyt zamożnych – jako przykłady wymienia się tu głównie Indie i Afrykę.

Ups – a może jesteś, tylko jeszcze o tym nie wiedziałeś? Bo właśnie firma należąca do holdingu Transsion (w jej portfolio znajdziemy też m.in. niedawno debiutującego u nas Infinixa) pojawiła się w Polsce!

Tecno wchodzi do Polski: powtórzy sukces, jaki odniosło w na kontynencie pasjonatów bocianów?

Tekno Phantom Fold/ fot. Tekno
Tekno Phantom Fold/ fot. Tekno

Marka TECNO powstała w Shenzhen w Chinach. Od początku firma dynamicznie się rozwija, poszerzając swój obszar działania. W 2013 roku wykonała duży skok naprzód stawiając na ciągły rozwój innowacji w smartfonach i urządzeniach osobistych.

Obecnie liczba punktów sprzedaży produktów TECNO przekroczyła 160 000 na całym świecie i ciągle rośnie.

Na przestrzeni lat marka otrzymała również wiele nagród za innowacyjne podejście w projektowaniu urządzeń mobilnych, takich jak:

  • Global Top Brand CES 22,
  • Most Innovative Asian Mobile Phone Brand,
  • iF Design Award,
  • IDA International Design Award,
  • Loop Sustainable Design Award  i wiele innych.

I teraz wzmagamy czujność, bo pojawia się wzmianka o planach firmy, która nie chce już brylować w segmencie niedrogiej masówki, ale celuje dużo, dużo wyżej! Otóż Tecno chce stać się „najbardziej pożądaną marką premium na świecie wśród klientów młodych duchem, oferując im najnowocześniejsze, stylowe, inteligentne urządzenia”.

Tekno Phantom Fold/ fot. Tekno
Tekno Phantom Fold/ fot. Tekno

Marzenia marzeniami, ale jak tego dokonać? Dowiemy się jeszcze w tym miesiącu, bo niebawem pojawi się informacja o czterech seriach smartfonów Tecno, które będą dostępne w Polsce.

Sam ostrzę zęby na Tecno Phantom V Fold, czyli składaka o designie przypominającym Samsunga Fold, wyposażonego w procesor Dimensity 9000 Plus, grafikę Mali-G710 MC10, 12 GB RAM w LPDDR5X, ekran AMOLED 2000 x 2296 px ze świetną jasnością na poziomie 1100 nitów, który po rozłożeniu osiąga rozmiar 7,85 cala.

Urządzenie miało zostać przetestowane przed premierą (12 kwietnia tego roku) i wytrzymuje przynajmniej 200 000 składań.

No cóż – na razie czekamy cierpliwie i wychodzimy z prostego założenia – im większa konkurencja na rynku, tym lepiej dla klienta 🙂

Lubisz ciekawe – ale mniej egzotyczne – smartfony? Sprawdź test Motorola Edge 30 Fusion, która w 2023 roku jest jeszcze bardziej łakomym (i sporo tańszym!) kąskiem, niż w czasie premiery.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE