EZVIZ H6c to budżetowa, ale zaskakująco przyjazna kamerka domowa (TEST)!

EZVIZ H6c to przedstawiciel coraz popularniejszych kamerek domowych, które jeszcze jakiś czas temu wydawały się zbędnym gadżetem – z jednej strony przez problemy z obsługą i jakość nagrań (zwłaszcza wśród budżetowych urządzeń), z drugiej przez brak zaufania wielu użytkowników do nieznanego pochodzenia chmur, mających przechowywać dane.

Bohater naszej recenzji ma jednak zaskakująco przyjemny pomysł na siebie i pozwala w relatywnie niewielkim budżecie cieszyć się sensowną jakością nagrań i świetna obsługą, która sprawi, że z tego sprzętu bez trudu skorzystają nawet te osoby, które na co dzień stronią od konfigurowania czegokolwiek 🙂

EZVIZ H6c / fot. OffTech
EZVIZ H6c / fot. OffTech

Przede wszystkim EZVIZ H6c pozwala zapisywać dane na własnej karcie pamięci (maksymalna pojemność wynosi 256 GB) i nie musimy korzystać z chmury producenta – to ważny argument dla maniaków prywatności oraz tych osób, które nie chcą generować dodatkowych kosztów.

Jak większość narzędzi chmurowych także rozwiązanie EZVIZ po okresie próbnym staje się płatne i warto to zaznaczyć już na wstępie – za to marka uczciwie informuje nas o potencjalnych kosztach już na etapie instalacji kamerki i za to należą się jej słowa uznania.

Jakiś czas temu testowaliśmy analogiczny sprzęt Hamy (zobacz recenzję obrotowej kamery wewnętrznej Hama) i EZVIZ zaskoczył na jego tle niższą ceną przy podobnych – a chwilami lepszych – parametrach!

Tym bardziej byłem ciekaw, jak H6c sprawdzi się w codziennym użytkowaniu i uchylę rąbka tajemnicy, że to przyjemne urządzenie ze sporym potencjałem, któremu niestraszne nocne sesje nagraniowe 🙂

EZVIZ H6c: specyfikacja

EZVIZ H6c / fot. OffTech
EZVIZ H6c / fot. OffTech
 • Jasność obiektywu: f/2.4
 • Kąt widzenia kamery: 85°
 • Kompresja wideo: H.264
 • Rozdzielczość: FullHD, 1080p, do 15 fps
 • Łączność: Wi-Fi 4 (802.11 b/g/n) 2.4 GHz, LAN 10/100 Mb/s
 • Zabezpieczenia transmisji bezprzewodowej: 64/128-bit WEP, WPA, WPA2, WPA-PSK, WPA2 PSK
 • Dedykowana aplikacja Android, iOS
 • Zasilacz sieciowy z odłączanym przewodem microUSB
 • Wbudowane gniazdo na kabel LAN oraz czytnik kart pamięci microSD
 • Możliwości: detekcja ruchu, dwukierunkowy dźwięk, powiadomienia na telefon, śledzenie poruszających się obiektów, rozszerzony zakres dynamiki Digital WDR, wbudowany głośnik i mikrofon
 • Zakres obrotu kamery: 360°
 • Wymiary: wys. 119 mm, szer. 88 mm, gł. 88 mm
 • Waga: 218 g
 • Kolorystyka: biały

EZVIZ H6c: budowa i jakość wykonania

EZVIZ H6c / fot. OffTech
EZVIZ H6c / fot. OffTech

Urządzenie otrzymujemy w schludnym kartonowym opakowaniu, które skrywa sprytnie chronioną przed uszkodzeniami kamerę (spoczywa w specjalnym wcięciu, a dodatkowo jej obiektyw chroni folia), nieco papierologii, podstawkę do montażu „stałego” wraz z wkrętami, ładowarkę z zaskakująco długim przewodem, który z jednej strony kończy się klasycznym USB, z drugiej – micoUSB.

Niby szkoda, że nie jest to USB-C, ale z drugiej strony na rynku znajdziemy jeszcze masę podobnych kabli w różnych długościach i w niewielkiej cenie.

Kamera została wykonana z dobrej jakości tworzywa sztucznego i jej design jest nieco w stylu wyobrażenia współczesnego urządzenia tego typu, wykonanego w konwencji charakterystycznej dla … Google. Dzięki temu może się ona podobać i wkomponuje się chyba w każde otoczenie – choć trzeba uprzedzić, że nie będzie tak dyskretna, jak wspomniana już Hama.

EZVIZ H6c / fot. OffTech
EZVIZ H6c / fot. OffTech

Podobają mi się solidne, gumowane nóżki, jakie znajdziemy na spodzie urządzenia, sprawiające, że kamerka stabilnie trzyma się podłoża. Dzięki znajdującemu się w zestawie uchwytowi montażowemu możemy przytwierdzić H6c na ścianie/suficie.

Wygląd tego modelu określiłbym jako schludny i nowoczesny, a materiałom i jakości spasowania także nie sposób niczego zarzucić (a już zwłaszcza w tej półce cenowej).

EZVIZ H6c: instalacja, aplikacja i wrażenia z obsługi

EZVIZ H6c / fot. OffTech
EZVIZ H6c / fot. OffTech

Domowe kamerki często odstraszają początkujących użytkowników tym, że mogą być potencjalnie czasochłonne w montażu i konfiguracji. W przypadku EZVIZ H6c nic bardziej mylnego, bo kamerka jest gotowa do pracy niemal do razu po wyjęciu z opakowania. Wystarczy znaleźć miejsce, gdzie chcemy ją ulokować i ja nie stosowałem montażu stałego poprzez podstawkę (wystarczy użyć trzech dodanych w zestawie kołków/wkrętów), ale zwyczajnie postawiłem ją na półce.

Najciekawsze jest to, że tak prozaiczna kwestia, jak długość kabla zasilającego jest tu imponująca (ponad 3 m!) i pozwala doprowadzić prąd nawet z oddalonego gniazda. W zestawie znajdziemy także zgrabną ładowarkę 1A/5V, którą łatwo wpiąć nawet w solidnie już upstrzoną wtykami listwę.

Po ustawieniu kamery instalujemy aplikację EZVIZ, udzielamy jej wymaganych uprawnień, łączymy z domowym Wi-Fi i kierujemy kod QR, jaki nam wyświetli, na oczko H6c. Tyle wystarczy, żeby móc cieszyć się podglądem treści z kamerki, choć trzeba jeszcze pamiętać, by określić miejsce zapisu danych – albo będzie to chmura producenta (po okresie testowym płatna), albo nasza karta microSD.

Sam użyłem tej drugiej opcji i nie zauważyłem żadnych problemów z pracą na karcie podczas ponad 10-dniowych testów.

Aplikacja EZVIZ to świetne połączenie intuicyjnej obsługi i sporej ilości opcji, które nie wymagają zastanawiania się nad ich znaczeniem.

Przy odpalaniu apki jesteśmy proszeni o potwierdzenie swojej tożsamości odciskiem palca/PINem, po czym główny ekran wita nas:

 • skrótem do konta i ustawień,
 • stylem układu (personalizacja treści na ekranie),
 • dodaniem urządzenia (z listy, kod QR, utwórz miejsce, udostępnij rodzinie lub gościom),
 • skrótem do biblioteki nagrań (widok kalendarza),
 • inteligentne powiązanie (tworzenie automatycznych procedur, wymagających dodatkowych czujników, takie jak na przykład włączenie oświetlenia po reakcji czujnika otwarcia/zamknięcia czy otworzenie drzwi spowoduje włączenie lub wyłączenie pracy kamery).

W ustawieniach odnajdziemy dane swojego konta, mój album (zapisane nagrania), język, tryb ciemny/jasny, zarządzanie skrótami, alerty e-mail, automatyczne uaktualnianie, narzędzia sieciowe (konfiguracja Wi-Fi, sprawdzenie sygnału, konfiguracja trybu dostepu), podgląd na żywo w sieci LAN, stan pamięci masowej, uprawnienia systemowe, informacje o aplikacji, możliwośc dodania do kamerki dodatkowych osób, aktywacja CloudPlay (chmura EZVIZ), inteligentne integracje ( współpraca z Alexą czy asystentem Google), nowe funkcje (przegląd nowości jakie dodają aktualizacje), centrum pomocy, opinie i czat.

Podgląd aktualnego stanu pomieszczenia, jakie rejestruje kamerka, znajdziemy w centralnej części ekranu. Po tapnięciu miniaturki zostajemy przeniesieni do widoku podglądu i tu możemy pauzować nagranie, regulować głośność, włączyć pełny ekran podglądu, aktywować głośnik i komunikację dwukierunkową czy w końcu przejść do ustawień samej kamerki.

Znajdziemy w nich włączenie audio, wskaźnika pracy, oświetlenia IR, powiadomienia o alarmie, automatyczne śledzenie, zdjęcie 360 stopni, ustawienia czasu, połączenie Wi-Fi, szyfrowanie obrazu, odwrócenie obrazu, tryb uśpienia, zaawansowane ustawienia obrazu (kolory oryginalne, delikatne, intensywne).

Oczywiście możemy sami wymusić wykonanie fotografii przez kamerkę, rejestrowania obrazu, przejmiemy sterowanie (w pionie i poziomie), wybierzemy jakość obrazu (FHD, HD, Standard) i przejdziemy do osi czasu, na której zgrupowano nagrania.

Wszystko działa tu stabilnie i szybko, a na ekranie telefonu obraz wygląda bardzo dobrze i nie ma tu tego wrażenia niskiej rozdzielczości, jaką zobaczymy po przerzuceniu filmiku na komputer.

Warto podkreślić, że poza sterowaniem obrotem i pochyleniem kamery możemy powiększać obraz nawet ośmiokrotnie – niestety największy zoom atakuje nas bardziej pikselozą niż ilością szczegółów 😉

Jak nagrywa EZVIZ H6c?

EZVIZ H6c / fot. OffTech
EZVIZ H6c / fot. OffTech

Tu bardziej wymowne od słów będzie nagranie i znajdziecie je w wersji wideo testu (dla niecierpliwych próbka noc/dzień zaczyna się od 6:21 s);

O ile w podglądzie na ekranie smartfona jakość obrazu jest całkiem przyjemna, to już większy ekran demaskuje rozdzielczość i nietrudno zrozumieć, że producent zdecydował się wypuścić nieco droższą wersję tego modelu, obsługującą 2K.

Na szczęście nie jest to jakość utrudniająca rozpoznanie szczegółów czy rysów twarzy, ba – kamerka radzi sobie dobrze także w ciemności i jedyne, co może tu trochę irytować, to długi czas przejścia pomiędzy trybem dzień/noc.

Warto wspomnieć też o płynności rejestrowanego ruchu, bo 15 kl/s jest wynikiem, jaki sprawia, że gołym okiem widzimy nienaturalność zapisanego obrazu – jednak ponownie nie przeszkadza to jego czytelności.

Czy warto kupić EZVIZ H6c?

EZVIZ H6c / fot. OffTech
EZVIZ H6c / fot. OffTech

W cenie około 150 zł EZVIZ H6c jest jedną z ciekawszych kamerek na rynku, zapewniającą widok panoramiczny, rozdzielczość FHD, widzenie nocne w podczerwieni z zasięgiem do 10m, detekcję ruchu, automatyczne śledzenie, dwukierunkowe rozmowy, tryb uśpienia i wyświetlanie podglądu na swoim smartfonie z dowolnego miejsca na ziemi.

Dodajmy do tego łatwe zdalne sterowanie dzięki aplikacji z wbudowanym wirtualnym pilotem (obrót o 340 stopni w poziomie i 55 stopni w pionie), czytnik kart do 256 GB, certyfikaty DNV w zakresie bezpieczeństwa informacyjnego (ISO/IEC 27001:2013), ochrony danych osobowych (ISO/IEC 27701:2019), bezpieczeństwa chmury danych (CSA STAR) czy uniwersalną aplikację, pozwalającą stworzyć rozbudowany Smart Home.

EZVIZ ma duży potencjał do tego, żeby stać się dobrze wycenioną konkurencją dla rozwiązań popularnych w inteligentnym domu – od kamer przez oświetlenie po czujniki. W przypadku H6c mamy do czynienia z urządzeniem nastawionym na prostotę obsługi i stabilną pracę bez skupiania się na obrazie w jakości przewyższającej 1080p.

Czy rozdzielczość będzie czymś, co utrudni wybór akurat tego modelu? Niekoniecznie – zwłaszcza, kiedy przypomnimy sobie, że całkiem niedawno był to standard, jakim operowały płyty DVD.

EZVIZ H6c: zalety

 • cena!,
 • nastawiona na intuicyjność aplikacja,
 • szybki czas reakcji urządzenia – od zdalnego sterowania położeniem kamery po wznowienie pracy po odcięciu energii,
 • dobra jakość nagrań w dzień i w nocy,
 • opcja podążania oczka kamery za źródłem ruchu,
 • alerty na smartfonie,
 • głośnik i mikrofon do rozmów,
 • bardzo długi przewód ładujący i kompaktowa ładowarka,
 • nowoczesny wygląd urządzenia i prostota montażu łącznie z sufitowym.

EZVIZ H6c: wady

 • osoby przyzwyczajone do kamerek o wyższej rozdzielczości zauważą spadek jakości,
 • 15 klatek na sekundę owocuje średnią płynnością ruchu,
 • jakość dźwięku zbieranego z większej odległości jest mizerna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE