Ecovacs Deebot T20 OMNI: w końcu robot sprzątający, który na dywanie sam podnosi mopa!

Ecovacs Deebot T20 OMNI będzie nie lada gratką dla tych osób, które sprzątnie podłóg traktują jako przykry obowiązek i najchętniej oddałyby go robotowi 🙂

Nowy model coraz prężniej działającej marki (przypomnę tylko niezwykłego Ecovacs Airbot Z1, który w kształcie samojezdnego robota inspirowanego R2-D2 oferuje mobilny oczyszczacz i nawilżacz powietrza w jednym!) ma sporo atutów i choć najbardziej elektryzująca jest opcja odkurzania i mopowania mieszkania „na raz”, to znajdziemy tu też inne smaczki!

Ecovacs Deebot T20 OMNI to topowe możliwości, topowa cena i w końcu mopowanie i odkurzanie za jednym zamachem!

Deebot T20 OMNI / fot. mat. prod.
Deebot T20 OMNI / fot. mat. prod.

W ramach wstępu muszę zaznaczyć, że na ogół współczesne roboty sprzątające wyposażone w funkcję mopowania (zobacz np. recenzję Eufy Robovac X8 Hybrid) działają na tej zasadzie, że musimy zamontować na nim odpowiednie akcesoria (zbiornik na wodę i ściereczkę), po czym maszyna ruszyła i robot jeździ, myjąc podłoże.

Niestety, sam nie potrafi podnieść mopa po najechaniu na dywan, nie mówiąc już o tym, żeby móc samodzielnie go wyczyścić.

Dodatkowo pojawia się tu problem podawania wody – topowe modele posiadają dysze pod ciśnieniem, natomiast słabsze działają na zasadzie grawitacyjnej i woda skapuje stopniowo na ściereczkę. Oczywiście mowa o wodzie zimnej!

I właśnie tu pojawia się dzisiejszy bohater, który:

  • odkurza,
  • mopuje,
  • samoczynnie czyści mopa gorącą wodą,
  • a do tego potrafi go unosić po najechaniu na dywan!
Deebot T20 OMNI / fot. mat. prod.
Deebot T20 OMNI / fot. mat. prod.

Dzięki technologii mycia mopem na ciepło, woda w stacji jest podgrzewana do 55° C – optymalnej temperatury do usuwania oleju i brudu z mopa oraz maksymalizacji mocy czyszczenia specjalnie opracowanego roztworu czyszczącego Ecovacs.

Proces czyszczenia jest zautomatyzowany dzięki inteligentnej funkcji samoczynnego podnoszenia mopa: czujnik ultradźwiękowy wykryje, kiedy zmienia się rodzaj podłogi (na przykład z twardej podłogi na dywan) i automatycznie podnosi mopy czyszczące, a krążki mopa przestają się obracać, dzięki czemu nie zmoczą dywanu.

Dzięki temu twarde podłogi i dywany można teraz czyścić za jednym zamachem i to nawet po zainstalowaniu mopa!

Ecovacs Deebot T20 OMNI posiada stację dokującą, sam się wyczyści, a mocą zawstydzi niejednego konkurenta

Deebot T20 OMNI / fot. mat. prod.
Deebot T20 OMNI / fot. mat. prod.

Stacja czyszcząca All-in-One została wyposażona w worek na kurz o pojemności 3 l i zbiorniki świeżej oraz brudnej wody, z których każdy pomieści 4 l cieczy. System oferuje również pełną funkcję samooczyszczania stacji, gdzie mycie mopa gorącą wodą uzupełniane jest przez suszenie nakładek gorącym powietrzem.

Moc ssania 6000 Pa zapewnia skuteczne czyszczenie i usuwanie brudu z dywanów a nawet z narożników. Autorski system mycia obrotowego OZMO Turbo 2.0 ma radzić sobie z większością plam, w tym nawet ze śladami po kawie!

Poza standardowymi trybami czyszczenia znajdziemy tu ciekawostkę w postaci „Gospodyni Deebot”, która inteligentnie dostosowuje parametry czyszczenia do unikatowego środowiska każdego pomieszczenia.

Ecovacs Deebot T20 Omni pojawi się w Polsce w sprzedaży 30 maja 2023 r., a jego sugerowana cena to 4999 zł.

Topowe możliwości, ale cena też niczym Roomba z górnej półki?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE