Wyrzuć zegarek i smartfon? To urządzenie Garmina pracuje na GPS do 168 godzin!

Garmin to nie tylko smartwatche (zobacz test Garmin Instinct 2 Solar, czyli smartwatcha w mundurze G-Shocka) i zegarki dla sportowców, ale też cała masa urządzeń około outdoorowych począwszy od bajerów do szkolenia i monitorowania psów (tak, to nie żart!) po niewielkie, autonomiczne nawigacje dla zawodowców, które onieśmielają czasem pracy, funkcjami i prostotą obsługi!

Zobaczmy, czym Garmin eTrex SE kusi miłośników wielogodzinnych (a raczej wielodniowych) wypraw w nieznane!

Garmin eTrex SE jest mały, ma potężny czas pracy z GPS a do tego łączy się z telefonem

Garmin eTrex SE / fot. Garmin
Garmin eTrex SE / fot. Garmin

Podręczna nawigacja Garmin eTrex SE to urządzenie, które może być towarzyszem różnego rodzaju wypraw, zwłaszcza takich, które będą trwały dłużej, niż typowa żywotność baterii nawet w topowym zegarku z monitorowaniem GPS (zobacz, jak długo pracuje Garmin Instinct 2 w trybie wędrówki).

Oczywiście nie mamy co liczyć na bajery w rodzaju kolorowego wyświetlacza, bo w tego typu nawigacjach wszystko podporządkowane jest kryterium maksymalnej czytelności, prostoty obsługi w każdych warunkach i długiemu czasowi pracy.

eTrex współpracuje z wieloma globalnymi systemami nawigacji satelitarnej (GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou i QZSS) i może pochwalić się:

  • wbudowanym kompasem,
  • współpracą z Garmin Explore, aplikacją pozwalającą planować podróże czy weryfikować pogodę,
  • obsługą Geocaching Live,
  • monochromatycznym i transreflektywnym ekranem o rozdzielczości 240 × 320 i rozmiarze 2,2 cala.
Garmin eTrex SE / fot. Garmin
Garmin eTrex SE / fot. Garmin

W kwestii czasu pracy, Garmin twierdzi, że możemy liczyć na max. 168 godzin w trybie standardowym oraz nawet 1800 godzin w trybie wycieczki na 2 wymiennych bateriach AA!

Oczywiście jak przystało na kompana podróżnika, nawigacja nie obawia się trudnych warunków atmosferycznych, które są potwierdzone normą IPX7. Po sparowaniu eTrex ze smartfonem możemy otrzymywać nie tylko informacje o pogodzie czy aktualizować urządzenie, ale też widzieć na jego ekraniku uproszczone powiadomienia z telefonu!

Pamięć tego modelu pozwoli na obsługę 1000 własnych punktów, 200 aktywności, 50 kursów.

Na koniec została nam jeszcze cena: na stronie producenta za Garmin eTrex SE zapłacimy dokładnie 179,99 euro!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE