Ten inteligentny kontroler klimatyzacji i pomp ciepła uczy się sam!

Netatmo, jedna z czołowych marek z dziedziny Smart Home, właśnie zaprezentowało inteligentny kontroler klimatyzacji i pomp ciepła, który poza oczywistymi zaletami posiada kilka takich, jakie sprawiają, że urządzenie będzie naprawdę uniwersalnie i niestraszne będą mu nawet najbardziej egzotyczne modele do zarządzania!

Sekretem jest nie tylko inteligencja samego kontrolera, ale także tradycyjna, automatycznie aktualizowana baza sprzętów, które zostały „przyuczone” w Netatmo przez pierwszego użytkownika klimatyzatora/pompy!

Netatmo oferuje inteligentny kontroler klimatyzacji z rozbudowaną analityką i systemami czujników

Netatmo Inteligentny Sterownik do Klimatyzacji / fot. Netatmo
Netatmo Inteligentny Sterownik do Klimatyzacji / fot. Netatmo

Inteligentny Kontroler Klimatyzacji może połączyć się ze wszystkimi klimatyzatorami i pompami ciepła typu air to air obsługiwanymi przy pomocy pilota na podczerwień z ekranem wyświetlającym ustawienia. Sparowanie Kontrolera z klimatyzatorem ma zajmować zaledwie kilka minut i nie wymaga żadnych prac budowlanych ani elektrycznych.

Urządzenie wyposażono w wielokierunkowy system podczerwieni, co umożliwia umieszczenie go w dowolnym miejscu w domu lub mieszkaniu i zachowanie stabilnej łączności. Wystarczy przykręcić lub przyczepić je do ściany i skonfigurować z klimatyzatorem.

Czujnik możemy obsługiwać za pomocą prostych komend, dzięki którym ustawimy np. tak konkretne czynności jak choćby ochładzanie salonu latem w godzinach 14:00 – 16:00 lub zwiększanie temperatury w pokoju w okresie zimowym zaraz przed powrotem użytkownika z pracy lub szkoły.

Oczywiście Netatmo na bieżąco analizuje temperaturę i wilgotność w mieszkaniu i informuje o tym użytkowników w czasie rzeczywistym.

Netatmo Inteligentny Sterownik do Klimatyzacji / fot. Netatmo
Netatmo Inteligentny Sterownik do Klimatyzacji / fot. Netatmo

Teraz dochodzimy do prostego rozwiązania opartego na doświadczeniach posiadaczy czujnika: jeśli sparujemy kontroler z nierozpoznanym klimatyzatorem, po zakończonej kalibracji informacje o tym procesie są analizowane i zapisywane w bazie. Dzięki temu kolejna osoba z tym samym klimatyzatorem nie będzie musiała już przeprowadzać kalibracji dzięki algorytmowi uczenia maszynowego.

Warto także wyróżnić funkcję geolokalizacji o nazwie „Eco-Assist”, która wyłącza urządzenia chłodzące i grzewcze, gdy nikogo nie ma w domu i włącza je ponownie po powrocie lokatorów.

Kontroler wyceniono na 559,99 zł.

Tutaj przeczytacie o współpracy Netatmo z IMGW w zakresie danych pogodowych!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE