Kanonierzy, do streamingu! Oto maleńki Canon PowerShot V10, który pionu się nie boi!

Canon PowerShot V10 to pierwsza propozycja marki dedykowana specjalnie do vlogowania. Choć segment kamerek 4K dla twórców wydaje się zdominowany przez Sony ze słynnym ZV-10 i ZV-1 na czele, to format zaproponowany przez Canona ma kilka asów w rękawie!

Ciekawi, jak (i za ile) będą vlogować kanonierzy?

Canon PowerShot V10 ma nietypową budowę, solidne zaplecze video i sporo akcesoriów

Canon PowerShot V10 / fot. Canon
Canon PowerShot V10 / fot. Canon

Choć wiele osób wykorzystuje smartfony do nagrywania na You Tube, to spora grupa twórców preferuje bardziej tradycyjne i autonomiczne rozwiązania, które w praktyce okazują się często dużo tańsze niż najnowsza odsłona Apple, a do tego zapewniają dłuższą żywotność.

Właśnie dla takiego grona odbiorców, dotąd – o ile preferują nowy sprzęt – skazanych w zasadzie na Sony, wydaje się adresowany Canon PowerShot V10. Tym, co uderza na pierwszy rzut oka, jest nietypowa konstrukcja urządzenia, które niezbyt przypomina klasyczny sprzęt do vlogów – no, może poza odchylanym ekranem. Otóż V10 został umieszczony w pionowej obudowie, co sprawia, że obchodzimy się z nim bardziej jak ze smartfonem, niż tradycyjnym, „poziomym” aparatem.

Ten maluch waży zaledwie 211 g i możemy bez kłopotów przenosić go choćby w większej kieszeni. Bardzo podoba mi się to, że poza miniaturyzacją Canon nie zapomniał o podstawach, czyli funkcjonalności i znajdziemy tu nagrywanie filmów w jakości 4K ze stabilizacją obrazu i efektem rozmycia tła.

Canon PowerShot V10 / fot. Canon
Canon PowerShot V10 / fot. Canon

Urządzenie posiada:

  • czternaście filtrów kolorystycznych i tryb Smooth Skin,
  • tryb stabilizacji Movie Digital IS,
  • łatwe nagrywanie w pionie lub poziomie,
  • możliwość rejestrowania do godziny ciągłego materiału wideo (o ile kamera się nie przegrzeje),
  • funkcję automatycznego poziomowania kadru,
  • dwa duże mikrofony stereo oraz trzeci mikrofon z redukcją szumów,
  • 2-calowy ekran dotykowy LCD, który można obrócić do przodu,
  • wbudowany statyw.

Szybką obsługę ułatwia centralnie umieszczony przycisk nagrywania, kamera jest kompatybilna z aplikacją Canon Camera Connect i posiada porty HDMI, USB i USB-C.

Standardowy zestaw (z przewodem zasilającym, miękkim futerałem, osłoną obiektywu, osłoną przednią i paskiem na nadgarstek) Canon PowerShot V10 wyceniono na 2199,99 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE