Hama Pipe 3.0: jeśli głośnik BT ma trzecią odsłonę, to musi być wyjątkowy?

Hama Pipe 3.0 to najnowsza odsłona popularnego głośniczka Bluetooth, który zachował sporą moc 24 W, ale dostał coś, co pozwoli mu zabłysnąć – dosłownie i w przenośni! Wygląda na to, że niemiecki producent odnalazł własny patent na przenośny głośnik, który nie musi kosztować kroci.

Jak myślicie, szykują się ciężkie czasy dla JBL?

Hama Pipe 3.0 zagra, zaświeci, zmieni brzmienie i … nie boi się wody!

Hama Pipe 3.0 / fot. mat. pras.
Hama Pipe 3.0 / fot. mat. pras.

Od jakiegoś czasu Hama prezentuje coraz ciekawsze urządzenia (choćby taniutkie słuchawki dla fanów designu, takie jak Hama Spirit Pure) i wygląda na to, że udało się jej skutecznie odpiąć łatkę „firmy od akcesoriów”.

Wskazuje na to już trzecia odsłona głośnika Pipe, który jest droższy od poprzedniej generacji, ale też lepiej wyposażony i ukierunkowany nie tylko na efekty dźwiękowe. Hama Pipe 3.0 jak zwykle przybrała charakterystyczny, zaoblony kształt, ale tym razem uzupełniła go o wbudowane oświetlenie LED! 10 wbudowanych diod RGB pozwala na zabawę aż 10 trybami wyświetlania z różnymi kolorami i dynamiczną zmianą barw.

Urządzenie ciągle jest dość kompaktowe (wysokość wynosi 20 cm, szerokość i głębokość 7,7 cm przy 610 g wagi) i zapewnia wysoką moc na poziomie 24 W. Warto zaznaczyć, że możemy sparować w tryb stereo 2 głośniczki Pipe tej samej generacji, a do tego można korzystać z tego modelu jako urządzenia głośnomówiącego.

Hama Pipe 3.0 / fot. mat. pras.
Hama Pipe 3.0 / fot. mat. pras.

Pipe 3.0 łączy się z urządzeniem docelowym poprzez Bluetooth 5.0, co przekłada się na zasięg 10 metrów. Wbudowana bateria litowo-jonowa o pojemności 2000 mAh pozwala na ciągłą pracę przez około 14 godzin. Czas ładowania wynosi trzy godziny – baterię uzupełniamy poprzez standardowe złącze USB-C.

Co ciekawe, głośnik posiada korektor, pozwalający dostosować brzmienie do swoich potrzeb: znajdziemy tu 3 ustawienia takie jak wzmocniony bas, podkreślone wysokie tony i zrównoważony.

Do obsługi służy dotykowy wyświetlacz, za pomocą którego wybierzemy następny lub poprzedni utwór, odtworzymy lub zatrzymamy muzykę i ustawimy pożądany tryb pracy. Za bezstopniowe sterowanie głośnością odpowiada natomiast  odrębne pokrętło.

Hama Pipe 3.0 wyceniono na 369 zł.

1 KOMENTARZ

  1. Ciekawa konstrukcja tego głośniczka Hamy. Możliwość sparowania dwóch to fajna opcja, bo i może grać głośniej, lepiej, szerzej (stereo). Do tego oświetlenie, które może się podobać lub nie, ale w wersji jakieś imprezowej może się całkiem fajnie sprawdzić. Hama też bywała chyba wodoodporna?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE