Technics SU-GX70: co z tego, że sieciowy, skoro i tak jest piękny!

Technics SU-GX70 to urządzenie na wskroś nowoczesne, choć nie każdy fan marki patrzy przychylnym okiem na to, że tak klasyczny producent schyla się pod stoliki RTV – bo obecność HDMI ARC jasno zdradza zakusy na obsługiwanie dźwięku z telewizorów!

Najciekawsze jest to, że nowy Technics może stawać w szranki z najnowszymi wzmacniaczami sieciowym, a do tego wygląda tak cudownie, że od razu przypomina złote lata marki!

Technics SU-GX70 przejmie dowodzenie nad całym domowym audio. Tym z telewizora też!

Technics SU-GX70 / fot. Technics

Zanim przejdziemy do możliwości urządzenia dwa słowa o designie, bo ten nawiązuje do linii Grand Class i jest – zwłaszcza jak na wzmacniacz sieciowy – cudownie klasyczny i minimalistyczny. Schludny przedni panel kontrastuje z kapiącym od wejść/wyjść tyłem i na pierwszy rzut oka nie każdy domyśli się, z jak wieloma zadaniami poradzi sobie ten model.

Front wykonano z 7 mm aluminium, podobnie pokrętło głośności jest z litego aluminium. Harmonii nie burzy zastosowanie wyświetlacza, bo ten jest dość dyskretny i monochromatyczny. Jedna kwestia, która tu razi, to odsłonięte gniazdo USB – wiem, że chodzi o wygodę, ale w tej klasy sprzęcie spodziewałbym się jednak jakiejś zaślepki czy mniej wyeksponowanej pozycji.

Lubisz Technicsa? Sprawdź naszą recenzję Technics EAH-A800!

Technics SU-GX70 / fot. Technics

Technics SU-GX70 to uniwersalny wzmacniacz strumieniowy, który łączy potencjał komponentów Technics Grand Class z bogactwem źródeł do wykorzystania. Co ważne, jest on zbudowany w oparciu o tę samą niskoszumową technologię wzmacniacza JENO Engine (Jitter Elimination and Noise-Shaping Optimization), którą można znaleźć we flagowych wzmacniaczach Grand Class, więc mamy tu do czynienia nie tylko z wizualnym podobieństwem. Moc wzmacniacza to 40 W na kanał przy 8Ω i 80 W na kanał przy 4Ω.

Możemy łatwo dostosować brzmienie do pomieszczenia, korzystając z aplikacji Technics Audio Center, w której określamy ustawienia kolumn. Dzięki Google Chromecast sprzęt radzi sobie z obsługą streamingów jak Spotify, Tidal, Deezer, Qobuz czy Amazon Music, a do tego znajdziemy tu cały wachlarz możliwości charakterystycznych dla współczesnych wzmacniaczy, z Wi-Fi, AirPlay 2, Bluetooth (niestety tylko kodeki SBC i AAC), FM i DAB+ na czele.

Oczywiście znalazło się miejsca na pokładzie na fizyczne wejścia/wyjścia, które obejmują ma dwa wejścia liniowe, dwa wejścia optyczne, jedno cyfrowe wejście koncentryczne, USB-B, USB-A, Ethernet, HDMI ARC, wejście gramofonowe MM.

Za Technics SU-GX70 zapłacimy blisko 2000$ – więcej szczegółów znajdziecie na stronie producenta.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE