Sprytny patent Garmina na tradycyjną nawigację do auta z Live Traffic!

Myślisz, że tradycyjne nawigacje umarły wyparte przez smartfony? A skąd! Świetnym przykładem niech będzie choćby najnowszy Garmin Drive 53, który w rozsądnej cenie oferuje szklany ekran i dane na żywo o wydarzeniach na drodze!

Swoją drogą amerykańska marka rozpieszcza nas dziś premierami – dopiero pojawiła się informacja o nowych wersjach kultowego Instincta w postaci Garmin Instinct 2X Solar, a teraz jeszcze klasyczna nawi, ale z nowoczesnym wsparciem!

Garmin Drive 53 ma 5 cali, szklany ekran i poprowadzi Cię po całej Europie

Czy nawigacja reprezentowana przez tradycyjne urządzenie w postaci tabletu, mocowanego do szyby czy kokpitu auta ma jeszcze przyszłość? Mam wrażenie, że tak – o ile nie jest to najtańsza Manta z elektromarketu, na którą sąsiad wgrał nam starą Automapę 😉

Garmin Drive 53 / fot. mat. pras.
Garmin Drive 53 / fot. mat. pras.

Mówiąc poważnie, to idea stojąca za Garmin Drive 53 może się podobać. Mamy tu do czynienia z dobrze wyglądającym, szklanym ekranem ( 5 cali, 800×480 px) z obsługą multitouch, napędzanym przez autorskie oprogramowanie marki i mapy Here, które uzupełniają dwie ciekawe możliwości:

  • podpięcie akcesoryjnej kamerki cofania, dzięki czemu łatwo doposażymy swoje auto w takie udogodnienie,
  • sparowanie ze smartfonem poprzez autorską aplikację, co powala na transfer aktualnych danych na temat ruchu czy utrudnień na drodze.

Zwłaszcza ta ostatnia opcja jest intrygująca, bo choć ten model nawigacji jest – jak na markę – niezbyt kosztowny (Drive 53 wyceniono na starcie na 170 euro), to dzięki łączności z telefonem wyposażonym w dostęp do Internetu i GPS (a taki ma w kieszeni zdecydowana większość z nas) zyskujemy tu dostęp do pakietu danych, jaki znacząco ułatwi podróż.

Nawigacja potrafi informować m.in. o:

  • ostrych zakrętach, ograniczeniach prędkości, strefach wokół szkół itp.,
  • miejscach, gdzie można coś zjeść, zatankować lub odpocząć,
  • ocenach lokalizacji w serwisie Tripadvisor,
  • strefach środowiskowych na trasie,
  • ruchu drogowym i pogodzie.

Do tego możemy aktualizować mapy po podpięciu do Wi-Fi. Więcej danych o urządzeniu znajdziecie na stronie producenta.

Szukasz dyskretnej kamerki do auta? Sprawdź recenzję Transcend DrivePro 10!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE