Philips doceniony: jeden telewizor i aż trzy modele słuchawek nagrodzone przez Red Dot!

Philips zgarnął właśnie aż 4 nagrody za design swoich urządzeń na Red Dot Awards i ma się czym pochwalić, bo doceniono aż trzy modele słuchawek i jeden telewizor! Ciekawi, jakie urządzenia wpadły w oko jury?

Wzornictwo na medal, czyli cztery nagrody Red Dot dla Philipsa

Philips Fidelio T2_Red Dot Award 2023 / fot. mat. prom.

Red Dot Award to jedne z najbardziej prestiżowych nagród na świecie, które są przyznawane od blisko 70 lat w dziedzinie wzornictwa przemysłowego.

Do rywalizacji przystępują firmy z całego świata, a niezależne międzynarodowe jury składające się z 50 ekspertów przez kilka dni debatuje i ostatecznie wyłania zwycięskie projekty z ponad 20 tys. nadesłanych zgłoszeń.

Philips jako jedna z nielicznych marek w branży inwestuje w europejskie wzornictwo i może pochwalić się nie tylko własnym zespołem projektantów, pracujących w siedzibie firmy w Amsterdamie, ale też charakterystycznymi liniami sprzętów RTV, których nie sposób pomylić z produktami konkurencji – zwłaszcza jeśli chodzi o słuchawki!

Co wyróżniono w tegorocznej edycji Red Dot Awards? Otóż będą to:

  • Philips OLED+908,
  • Philips Fidelio T2,
  • Philips Fidelio L4,
  • Philips A5508.

Philips OLED+908

Philips OLED+908_Red Dot Award 2023 / fot. mat. pras.

Dizajn tego flagowego modelu na rok 2023 ma być dopełnieniem technologicznych możliwości telewizora w obszarze jakości obrazu i dźwięku.

Dyskretny system audio opracowany przez markę Bowers & Wilkins został pokryty stworzoną na zamówienie neutralną akustycznie tkaniną marki Kvadrat i zintegrowany z ekranem w niemal niewidoczny sposób.

Całość została osadzona na centralnej obrotowej podstawie wykonanej z aluminium. Z kolei pilot sterowania posiada podświetlane przyciski, z których część jest kontekstowa, co pozwala na szybkie i łatwe uruchomienie wybranych aplikacji lub funkcji.

Philips Fidelio T2

Philips Fidelio T2 / fot. mat. pras.

Bezprzewodowe słuchawki TWS z linii Fidelio ma być gwarancją najwyższej jakości produktów audio.

Model ten kontynuuje proste i geometryczne wzornictwo charakterystyczne dla tej gamy, które w przypadku Philips Fidelio T2 jest widoczne w wyglądzie samych kompaktowych słuchawek, jaki i etui ładującego.

Zastosowano tu precyzyjne elementy ceramiczne czy naturalną skórę Muirhead pozyskiwaną w zrównoważony sposób, która pokrywa słuchawki oraz case. Etui wykonano z anodowanego aluminium, natomiast w środku wyłożono je gumą dla łatwiejszego wyciągania słuchawek.

Philips Fidelio L4

Philips Fidelio L4 / fot. mat. pras.

Kolejna generacja nausznego modelu z linii Fidelio, która wyróżnia się wysokiej jakości dźwiękiem, materiałami premium oraz komfortem użytkowania (tu znajdziesz recenzję Philips Fidelio L3, poprzedniej generacji o analogicznym projekcie).

Również w tym przypadku dizajn słuchawek o konstrukcji otwartej jest minimalistyczny i geometryczny. Przy ich tworzeniu projektanci wykorzystali anodowane aluminium oraz naturalną skórę Muirhead, która pokrywa pałąk.

Philips Fidelio L4 są zaskakująco lekkie i kompaktowe jak na model nauszny.

Philips A5508

Philips TAA5508 / fot. mat. pras.

Sportowe słuchawki TWS dedykowane dla osób aktywnych fizycznie. Model jest lekki, kompaktowy i trwały oraz wyróżnia się swoim wyglądem.

Żłobione detale na powierzchni przeznaczonej do sterowania dotykowego ułatwiają obsługę oraz poprawiają odprowadzanie potu.

Lubisz duże telewizory z Ambilight? Sprawdź recenzję Philips 65PUS8807!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE