JBL Tune 720 BT to znak, że duże, markowe słuchawki normalnieją?!

JBL Tune 720 BT to ciekawy przykład na to, że amerykańska marka nie zapomina o niższej-średniej niszy słuchawek wokółusznych i konkurenci mają się czego obawiać. Choć nie znajdziemy w tym modelu ANC ani gęstych kodeków, to coś mi mówi, że magia ceny i marki sprawi, że po 720-tki sięgnie spore grono użytkowników!

JBL Tune 720 BT mają nową wersję Bluetooth i szybkie ładowanie, a cena jest całkiem całkiem!

JBL Tune 720 BT / fot. JBL
JBL Tune 720 BT / fot. JBL

Patrząc na niedawne słuchawki marki (zobacz choćby JBL Tune 520 BT) można mieć wrażenie, że producent przypomniał sobie o grupie klientów, która niekoniecznie musi mieć najnowocześniejsze urządzenia, ale za to doceni produkt uznanej firmy w cenie przeciętniaka.

Najnowsze 720BT mają spory potencjał do tego, by znaleźć swoje miejsce na rynku. Słuchawki są spore i nie wyglądają rachitycznie, wyposażono je w najnowszą wersję Bluetooth 5.3 i mocną baterię, zapewniająca do 76 godzin pracy na jednym ładowaniu.

Warto dodać, że czas pracy uprzyjemnia szybkie także szybkie ładowanie, pozwalające po 5 minutach uzupełnić zapas energii na całe 3 godziny pracy – to świetny rezultat. A jeśli zupełnie zapomnimy o podpięciu słuchawek do prądu, to z pomocą przyjdzie nam kabel na minijack, dzięki któremu możemy cieszyć się dźwiękiem tak jak w tradycyjnych przewodówkach.

JBL Tune 720 BT / fot. JBL
JBL Tune 720 BT / fot. JBL

Producent postawił na komfort użytkowania:

  • aplikacja JBL Headphones pozwala dostosować dźwięk za pomocą korektora,
  • słuchawki umożliwiają sterowanie połączeniami, dźwiękiem i głośnością dzięki przyciskom na nauszniku,
  • połączenie wielopunktowe sprawia, że możemy jednocześnie używać słuchawek sparowanych np. z laptopem i smartfonem i przełączą się one samoczynnie po rozpoznaniu połączenia przychodzącego na prowadzenie rozmowy,
  • JBL Tune 720 BT składają się na płasko, co ułatwia ich przenoszenie.

Fajną opcją, lubianą często przez fanów długich połączeń telefonicznych, jest technologia Voice Aware, która pozwala określić, jak głośno chcemy słyszeć własny głos w słuchawkach.

Czułość tego modelu wynosi 103 dB, a średnica przetworników wynosi 40 mm. Jak zwykle w produktach JBL nie zająknięto się na temat zastosowanych kodeków i już wiecie, skąd idzie przykład choćby dla takich Freshów (sprawdź test Fresh n Rebel Clam 2, czyli modowych słuchawek o baterii nawet mocniejszej niż ta w 720tkach).

Na koniec wypada wspomnieć o cenie – otóż JBL Tune 720 BT staruje z pułapu 389 zł i to chyba jest dobry początek!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE