Baseus 100W GaN3 Pro: mała a potężna listwa zasilająca na 5 urządzeń!

Baseus 100W GaN3 Pro to jedno z tych urządzeń, o jakich nie czytamy z wypiekami na twarzy, tak jak o topowych smartfonach czy inteligentnych zegarkach.

Mamy tu bowiem do czynienia z typowym akcesorium, jakie powinno stabilnie i niedostrzegalnie wykonywać swoje zadania – i od razu mogę Wam powiedzieć, że ta listwa Baseusa właśnie taka jest!

Baseus 100W GaN3 Pro / fot. offtech.pl
Baseus 100W GaN3 Pro / fot. offtech.pl

To niewielkie i sprytne urządzenie, które potrafi rozpoznać, jaki sprzęt ładuje i zrobi to tak, by maksymalnie wykorzystać jego potencjał bez zagrożenia przepięciem, a tym, co wyróżnia je spośród konkurencji to fakt, że kilka gniazd USB, obsługujących szybkie ładowanie, jest wspieranych przez tradycyjne gniazdo.

To właśnie wymyślne systemy zabezpieczające, automatyka rozpoznawania rodzaju szybkiego zasilania, kompaktowa budowa, wysoka moc i tradycyjne gniazdo jest wypadkową ceny, jaka oscyluje w Polsce wokół 450 zł (w Chinach kupimy ten produkt o jakieś 100 zł mniej).

Rzućmy zatem okiem na możliwości ładowarki Baseus 100W GaN3 Pro!

Baseus 100W GaN3 Pro: specyfikacja

Baseus 100W GaN3 Pro / fot. offtech.pl
Baseus 100W GaN3 Pro / fot. offtech.pl
 • Liczba zasilanych urządzeń: do 5
 • Moc: 100 W
 • Maks. prąd wyjściowy: 16 mA
 • Napięcie wyjściowe: 250 V
 • Zasilanie: 200-240 V
 • Szybkie ładowanie Power Delivery oraz QuickCharge
 • Złącza: 2x USB, 2x USB-C, tradycyjne gniazdo AC

Listwa posiada integralny, nieodpinany przewód ładowania w zestawie – ma on długość 1,5 m, jest dość sztywny i zaskakująco solidny (czuć jego wagę). Oczywiście znajdziemy na niej opaskę z rzepem, pozwalającą skrócić kabel poprzez zawinięcie.

Baseus 100W GaN3 Pro / fot. offtech.pl
Baseus 100W GaN3 Pro / fot. offtech.pl

Sam zasilacz jest przyjemnie ciężki i świetnie spasowany, a pod względem projektu nie ma się tu do czego przyczepić – wszystko jest na swoim miejscu, całość (mimo braku gumowania) stoi stabilnie na każdym boku, a pomiędzy slotami USB i USB-C jest naprawdę dużo miejsca i nie ma problemu z trafieniem z wtykiem nawet wtedy, kiedy używamy nietypowych, ozdobnych czy wzmacnianych przewodów.

Pracę ładowarki sygnalizuje podłużna dioda, jaką znajdziemy nad gniazdami na przedniej tafli urządzenia.

Baseus 100W GaN3 Pro / fot. offtech.pl
Baseus 100W GaN3 Pro / fot. offtech.pl

Ładnie zaprojektowano zaślepkę tradycyjnego gniazda ładowania, które – jeśli nie chcemy z niego korzystać – jest chronione i zamaskowane przez gumową powierzchnię.

Ogólnie Baseus 100W GaN3 Pro to kawał solidnej sztuki projektowej i zdecydowanie urządzenie robi wszystko, żeby pokazać, że jest swoje warte.

Baseus 100W GaN3 Pro to ustawna, mała i mocna listwa, której nie musisz ukrywać na biurku

Baseus 100W GaN3 Pro / fot. offtech.pl
Baseus 100W GaN3 Pro / fot. offtech.pl

Przede wszystkim zastanowiło mnie, dlaczego listwa Baseusa jest dość kosztowna – bo około 450 zł za kawałek ładowarki/zasilacza to jednak spora kwota. Wczytałem się w technikalia i wynika z nich, że za taką a nie inną cenę odpowiada zastosowanie nowych materiałów, pozwalających zmniejszyć wagę i wymiary ładowarki o 30% – bez utraty jej wydajności.

O jakich materiałach mowa? Są to półprzewodniki azotku galu GaN, uznawanych za znacznie lepsze od przewodników krzemowych.

Ładowarka posiada cztery porty: dwa USB-A i dwa USB-C oraz gniazdo zasilania AC 230V 50/60Hz. Zwłaszcza to ostatnie zrobi robotę na niejednym biurku, bo pozwoli podpiąć do listwy tradycyjny komputera, monitor czy drukarkę.

GaN3 Pro obsługuje istotne standardy szybkiego ładowania:

 • Power Delivery PD3.0,
 • Quick Charge QC4.0 +,
 • Adaptive Fast Charging,
 • Huawei Super Charge.

Co ważne, dzięki temu urządzeniu naładujesz laptopa poprzez złącze USB-C z mocą do 100W! W praktyce można podłączyć do Baseusa 5 urządzeń (jedno tradycyjne, dwa USB i 2 USB-C) a ładowarka zadba, by proces uzupełniania energii był dostosowany do możliwości  poszczególnych z nich. Chipset sterujący dopasowuje natężenie prądu do każdego ładowanego urządzenia, chroniąc je przed uszkodzeniem.

Warto też dodać, że producent chwali się wysokim poziomem zabezpieczeń tego modelu, który chroni przed:

 • przeładowaniem,
 • wyładowaniem,
 • przepięciami,
 • przegrzaniem,
 • prądem przetężeniowym,
 • krótkimi spięciami,
 • polem elektromagnetycznym.
Baseus 100W GaN3 Pro / fot. offtech.pl
Baseus 100W GaN3 Pro / fot. offtech.pl

Podczas codziennego użytkowania GaN3 Pro dobrze sprawdził się na moim biurku, pozwalając ogarnąć laptopa, aparat, smartwatcha i słuchawki jednocześnie i to bez charakterystycznego jeża ładowarek, jaki wystaje na co dzień z mojej listwy!

To jest wartość dodatkowa, o której również trzeba wspomnieć, bo Baseus pozwala „ogarnąć” swoje miejsce pracy i nie obawiać się o podłączone urządzenia nawet podczas ich permanentnej obecności w gniazdach.

Przez załączony w zestawie przewód USB-C bez problemu ładowałem swój smartfon i nie zauważyłem, żeby uzupełnianie energii było wolniejsze niż przy standardowej szybkiej ładowarce Samsunga. Co istotne, także przy jednoczesnej pracy na laptopie podłączonym do gniazda AC i ładowaniu telefonu zasilacz się nie nagrzewał, co pozwala trzymać GaN3 Pro na blacie biurka/stole.

No cóż: wygląda więc na to, że jeśli wycena urządzenia nie robi na Tobie większego wrażenie, to warto je rozważyć – jest niewielkie, solidnie zabezpieczone przed skokami napięcia itp., nie przegrzewa się, rozpoznaje właściwe ładowanie dla danego urządzenia i łączy wysoką moc z obecnością standardowego gniazda AC.

Szukasz innych ciekawych akcesoriów, ale tym razem takich, które nie obawiają się użycia na zewnątrz? Sprawdź recenzję EcoFlow RIVER 2 Max – stacji ładowania nie tylko dla preppersów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE