Xtorm XB402 Titan: diabeł, nie powerbank – 1,5h i lapek naładowany!

Xtorm XB402 Titan wchodzi z przytupem na rynek powerbanków i już na starcie widzimy, ze holenderski producent nie zamierza przybierać pozy skromnisia! Jak się reklamować, to mocą i tym, jak szybko naładujesz nie smartfona, a pełnoprawnego laptopa!

Powerbank dla wymagających?

Xtorm XB402 Titan robi wszystko, żeby pokazać, że nazwa nie wzięła się z przypadku!

Xtorm XB402 Titan / fot. mat. prod.
Xtorm XB402 Titan / fot. mat. prod.

Firma Xtorm ma w swoim portfolio pokaźną kolekcję wszelkiego rodzaju sprzętu do ładowania – powerbanków, ładowarek, stacji ładujących (w tym solarnych), kabli czy adapterów. Wśród nich warto wyróżnić bohatera dzisiejszego wpisu, czyli XB402 Titan, mogącego imponować mocą i szybkości ładowania.

Urządzenie dysponuje czterema gniazdami USB typu C i łącznie oferuje 140 W mocy. Pojemność akumulatora wynosi 24000 mAh. Jeden z portów USB-C o mocy 140 W jest zoptymalizowany do ładowania MacBooków lub innych laptopów i może w pełni zasilić ich baterię w półtorej godziny. Testy wykazały, że jest w stanie naładować MacBooka Pro do połowy w pół godziny.

Szukasz mniej wydajne, ale za to pastelowej i kompaktowej ładowarki bezprzewodowej? Sprawdź recenzję Fresh N Rebel Base Duo!

Pozostałe wejścia USB-C są przeznaczone do ładowania smartfona lub tabletu, a każdy port obsługuje technologię Power Delivery, przyspieszającą proces ładowania i zarazem wydłużającą żywotność akumulatora. Model XB402 Titan jest też zabezpieczony przed przeciążeniem, głębokim rozładowaniem i zwarciem.

Ciekawostką jest wyświetlacz LED, pokazujący stan naładowania baterii, który uruchamiamy na żądanie i wyróżniający się retropikselową stylistyką.

Xtorm XB402 Titan / fot. mat. prod.
Xtorm XB402 Titan / fot. mat. prod.

Urządzenie obsługuje ładowanie przelotowe: oznacza to, że można zasilać za jego pomocą sprzęt nawet wtedy, gdy on sam jest właśnie uzupełniany energią. To ostatnie umożliwia dołączony do zestawu magnetyczny, pleciony przewód, który ukryjemy w specjalnej wnęce.

Korpus XB402 Titan zbudowany został z pochodzącego z recyklingu plastiku i ta wiadomość uspokoi fanów ekologii 🙂 Wymiary urządzenia to 19 cm długości, 9 cm szerokości i 3 cm wysokości, zaś waży 833 g.

Na koniec została nam tradycyjnie cena: w marcu 2023 za Xtorm XB402 Titan zapłacimy dokładnie 899 zł – więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE