Błyskawico, przybywaj! Jak realme GT Neo 5 chce udowodnić, że 240W nie zabija baterii?!

realme GT Neo 5 jest jednym z tych smartfonów, które powodują szybsze bicie serca nie tylko wśród fanów nowych technologii! I trudno się temu dziwić, bo potężną specyfikację z 1 TB wbudowanej pamięci na czele wspiera ładowanie rodem z pioruna.

Najciekawsze jest jednak to, że realme postanowiło już na starcie spacyfikować malkontentów, przekonujących, że tak mocne ładowanie to krótka droga do „ubicia” baterii. Ciekawi, kto poręcza za bezpieczeństwo ogniwa?

realme GT Neo 5 zaprezentowany w Chinach: potężne ładowanie i obietnica długowieczności baterii to nie wszystko

realme GT Neo 5 / dfot. realme
realme GT Neo 5 / fot. realme

Nowy model napędza flagowy (choć już nie najświeższy) procesor Snapdragon 8+ Gen 1, 16 GB pamięci RAM i maksymalnie 1 TB szybkiej pamięci na dane (standard UFS 3.1).  To nie wszystko, bo realme GT Neo 5 posiada bajeczny ekran OLED 6,74″ 772 x 1240 pikseli z szybkim odświeżaniem 144 HZ.

Co ciekawe, płynne odświeżanie ekranu uzupełnia kapitalna reakcja na dotyk – 1500 Hz to częstotliwość próbkowania sterowania ekranu, co ma przełożyć się na pełną kontrolę w gamingu i niezwykle responsywną obsługę smartfona.

Główna jednostka aparatu to znany już 50 MP IMX890 od Sony, umożliwiający rejestrowanie filmów 4K w 60 kl/s. Teraz przechodzimy do najciekawszej części, czyli baterii. Otóż urządzenie jest dostępne w dwóch wersjach i tak:

  • 5000 mAh oferuje ładowanie przewodowe 150W,
  • 4600 mAh zapewnia ładowanie o mocy 240W (!).

Jak zapewnia nas realme, ta druga opcja sprawia, że mamy do czynienia z pierwszym na świecie telefonem w masowej produkcji, który wyposażono w funkcję ładowania baterii o mocy 240 W.

realme GT Neo 5 / fot. realme
realme GT Neo 5 / fot. realme

realme GT Neo 5 ma potrzebować 30 sekund, by przez następne dwie godziny gwarantować możliwość prowadzenia rozmów telefonicznych. Smartfon posiada trzy pierwsze w branży technologie ładowania:

  • architekturę szybkiego ładowania 240 W,
  • pierwszy w branży niestandardowy kabel ładujący 12A,
  • pierwszą na świecie, podwójną mini ładowarkę GaN o mocy 240 W.

A jak producent chce przekonać nas do uwierzenia w długofalową sprawność tak intensywnie ładowanej baterii? Wybrał proste i szeroko wybierane rozwiązanie, czyli … wystarał się o tety w niemieckim TÜV Rheinland, który zagwarantował ponad 80% pojemności baterii po cyklu 1600 ładowań.

Ma to być dwukrotnie więcej niż standard branżowy.

Na koniec warto podkreślić, że w Europie ten model pojawi się pod nazwą … realme GT 3.

Tu znajdziesz offtechową recenzję realme GT 2 Pro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE