Uwielbiasz książki? Author Clock to zegar, od którego nie odczytasz wzroku!

Author Clock jest jednym z tych pomysłów, które poruszą duszę każdego czytającego gadżeciarza!

Wydawałoby się, że raczej zegara nikt na nowo nie odkryje – a jednak! Ktoś zaproponował zupełnie inne podejście, które z jednej strony zachowuje prostotę korzystania i możliwość błyskawicznego odczytania godziny, z drugiej jest świetną literacką grą!

Author Clock podpowie Ci, która godzina – ale zrobi to zupełnie nie tak, jak myślisz!

Author Clock / fot. Mechanical Design Labs

W otchłaniach Indiegogo co rusz trafimy na ciekawe perełki w rodzaju Author Clock, czyli urządzeń próbujących pokazać nam coś zwykłego z niecodziennej perspektywy.

W tym przypadku mamy do czynienia z zegarem, który zamiast sztampowej formy pokazywania godziny woli podać ją jako … literacki cytat! I choć brzmi to nieco dziwacznie, to wykonanie jest co najmniej sympatyczne.

Zacznę nietypowo od wady, którą będzie – przynajmniej obecnie – nieco mała liczba dostępnych języków. Znajdziemy tu cytaty z literatury światowej po angielsku, niemiecku, hiszpańsku oraz francusku i trochę szkoda, że od początku autorzy nie pomyśleli o większej liczbie fanów lektur w narodowych językach.

Minus już był, wiec czas na plusy, których będzie znacznie więcej. Przede wszystkim Author Clock posiada ponad 13 000 cytatów autorów z przestrzeni dziewięciu wieków, a co najbardziej zabawne, organizator kampanii zapewnia wspierającym możliwość przesyłania własnych propozycji tekstów, odszukanych w zasobach beletrystyki.

Lubisz designerskie urządzenia? Sprawdź recenzję Samsung Bespoke Jet – pionowego odkurzacza z najładniejsza stacją dokującą na rynku!

Samo urządzenie występuje w dwóch wersjach: dużej (132 mm x 197 mm), dedykowanej do powieszenia na ścianie oraz małej (95 mm x 117 mm), typowo biurkowej. Wyświetlacz to oczywiście e-papier, a czas pracy na jednym ładowaniu dla małej wersji wynosi 3 tygodnie, dużej – 2 miesiące. Ciekawym smaczkiem jest mosiężna korona do ustawiania właściwego czasu.

Mam wrażenie, że producent stworzył urządzenie, które stanie się hitem różnego rodzaju „poważniejszych” prezentowników i to nie tylko tych dedykowanych dla największych geeków!

Mały Author Clock wyceniono na 149$, duży 249$.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE