Mikrowieża Sharp Tokyo lub głośniki aktywne CP-SS30: sprytne audio do małych przestrzeni!

Japońska marka ciągle się rozkręca – dopiero co pisaliśmy o radyjku w ciekawej obudowie (zobacz Sharp DR-430) a teraz pojawia nieco większe urządzenie w postaci mikrowieży Sharp Tokyo oraz aktywnych kolumienek półkowych CP-SS30.

Fajne rozwiązania do mniejszych przestrzeni lub sypialni?

Sharp Tokyo XL-B520D to kompaktowa wieżyczka o zaskakująco kompletnym wyposażeniu

Sharp XL-B520D / fot. Sharp
Sharp XL-B520D / fot. Sharp

Czas małych systemów audio chyba nigdy nie dobiegnie końca – a to potrzebujemy czegoś do sypialni, a to wyposażenia dodatkowego, uzupełniającego „duży” sprzęt.

Właśnie w takich kategoriach patrzyłbym na Sharp Tokyo XL-B520D, którego niewielkie rozmiary i moc – 40 W mocy szczytowej przy poborze na poziomie 24 W 😉 – nie pozwoli nagłośnić sensownie salonu, ale jako grajek w tle bądź element wyposażenia mniejszego pokoju sprawdzi się nieźle.

Co ciekawe, mimo tendencji do miniaturyzacji tego modelu, Sharp upchnął tu nie tylko obecnie popularne standardy i formaty transmisji (oczywiście nie zabrakło Bluetooth, możliwości odczytu pendrive USB, radia cyfrowego czy gniazda minijack), ale też odtwarzacz płyt CD.

Zastosowano tu dwudrożne kolumny o drewnianej (choć obstawiałbym raczej MDF) obudowie, a brzmienie łatwo dostosujemy do swoich upodobań dzięki 9 zaprogramowanym ustawieniom korektora oraz niestandardowej regulacji tonów niskich i wysokich. Wygodę sterowania zapewnia pilot.

Mikro system Hi-Fi Tokyo DAB+ (XL-B520D) jest już dostępny w rekomendowanej cenie detalicznej 549 zł.

Sharp CP-SS30: budżetowe kolumny aktywne dla fanów minimalizmu

Sharp CP-SS30 / fot. Sharp
Sharp CP-SS30 / fot. Sharp

Poza mikrowieżą Sharp zaprezentował aktywne kolumienki CP-SS30, które są dostępne w dwóch opcjach kolorystycznych (czarny/srebrny i brązowy/złoty) i wyposażono je w zdejmowane maskownice. Ten kompaktowy elegant posiada dwudrożną konstrukcję, a moc RMS wynosi 60 W.

Głośniki CP-SS30 oferują możliwość dostosowania do potrzeb użytkownika dzięki 5 ustawieniom EQ oraz korekcji tonów niskich i wysokich. Mimo niepozornych rozmiarów znajdziemy tu sporo opcji łączności:

  • Bluetooth 5.0,
  • odtwarzanie plików MP3 przez USB,
  • wejścia optyczne,
  • AUX,
  • RCA.

Głośniki można podłączyć do wielu różnych urządzeń w domu, takich jak telewizor, gramofon, komputer czy … inteligentny głośnik innej marki. W zestawie znajdziemy pilota zdalnego sterowania. Więcej informacji o tym modelu znajdziecie na polskiej stronie producenta.

Urządzenie wyceniono na 699 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE