Za tyle to tak! Creative ZEN AIR to taniutkie słuchawki z ANC i SXFI!

Creative ZEN AIR to świetny przykład na to, że czasem nieoczekiwane urządzenia pojawiają się w świetnym momencie i – mimo pewnych kompromisów – mają wszelkie dane do tego, żeby zaistnieć!

Wygląda na to, że Creative może mocno namieszać w niszy najtańszych słuchawek True Wireless z aktywną redukcją hałasów otoczenia ANC, gdzie dotąd poza QCY Melobuds (zobacz recenzja QCY TWS HT05 ANC) niemal nie było na czym ucha zawiesić!

Creative ZEN AIR ma całkiem zgrabny pomysł na przetasowanie kart wśród budżetowych słuchawek TWS z ANC!

Creative ZEN AIR / fot. Creative
Creative ZEN AIR / fot. Creative

Od czasów Outlier Gold mam duży sentyment do marki, bo na okres premiery tych słuchawek otrzymywaliśmy wówczas naprawdę duże możliwości w rozsądnej cenie. Dziś na scenę wkracza świeżutka propozycja ze stajni tego producenta i dla mnie to największe zaskoczenie początku roku na krajowym rynku True Wireless.

Od razu zastrzegę, że nie mam zielonego pojęcia, jak wykonano ten model i czy dobrze znosi trudy długofalowej eksploatacji, ale ma punkty u mnie już na starcie za to, że odważnie wchodzi w granicę magicznych dwóch stówek, której jak ognia unikają duzi producenci, lokując nawet proste słuchawki z ANC powyżej tej kwoty.

Świetnym przykładem będzie tu Jabra, która za około 200 zł oferuje podstawowe (i powiedzmy to sobie szczerze – mocno przeciętne 2-ki), bliżej 300 zł proponując Elite 3 – również bez ANC! Aktywną redukcję hałasów otoczenia znajdziemy dopiero w 4 Active, których regularna cena oscyluje wokół 400 zł (Jabra Elite 4 Active opinia).

Creative ZEN AIR są już na starcie wycenione w regularnej dystrybucji na 219 zł (a w oficjalnym sklepie Creative jedynie 209 zł!) i jest to ten pułap, który pozwala przymknąć oko na nie najświeższe technologie, jakie tu znajdziemy. W 2023 roku nieco razi Bluetooth w wersji 5.0 (obecnie standard to 5.3), ale nie jest to na tyle leciwa wersja, żeby odrzucała opóźnieniami czy energochłonnością.

Od razu trzeba zauważyć, że wśród kodeków nie znajdziemy nic bardziej gęstego niż AAC, a czas pracy (18 h łącznie z etui i do 6 h na jednym ładowaniu) również nie jest najpotężniejszy – ale i tak bez trudu zapewni nam muzykę na cały dzień.

Creative ZEN AIR / fot. Creative
Creative ZEN AIR / fot. Creative

Skoro główne minusy Creative ZEN AIR mamy już za sobą, skupmy się na plusach. Przede wszystkim to jedne z nielicznych markowych słuchawek, jakie za około 200 zł oferują aktywną redukcję hałasów otoczenia ANC. Oczywiście nie zapomniano o przeciwieństwie tej funkcji, czyli trybie Ambient.

Za brzmienie odpowiada tradycyjny przetwornik 10 mm, a tym, co ucieszy fanów wygody, będzie ładowanie bezprzewodowe Qi, niska waga (46 g) oraz możliwość dostosowania sterowania do swoich preferencji (obsługiwana jest regulacja głośności)! Znajdziemy tu też 4 mikrofony (2 do rozmów, 2 do ANC), obsługę asystentów głosowych i certyfikację Super X-Fi READY, czyli wirtualnego dźwięku przestrzennego opracowanego przez Creative.

Czy też uważacie, że wśród budżetowców pojawił się naprawdę silny zawodnik?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE