A więc tak zaczyna się rewolucja w komunikacji: nowa Motorola Defy przynosi łączność satelitarną!

Do niedawna łączność satelitarna była domeną specjalistycznych urządzeń dla żeglarzy czy najbardziej hardcorowych outdoorowców. Teraz to ma się zmienić: Motorola Defy 2023, dzięki usłudze Bullitt Satellite Messenger, zaoferuje łączność zawsze i w każdych warunkach.

Brzmi za dobrze, by było prawdziwe? No cóż – wystarczy tylko doliczyć mały abonamencik za tę usługę;)

Motorola Defy 2023 przynosi współpracę z łącznością satelitarną i to może być znak, że niebawem wszyscy pożegnamy problemy z zasięgiem

Motorola Defy 2021 / fot. Motorola

No cóż – nie będę ukrywał, że o ile o pierwszej odsłonie Motoroli Defy, pochodzącej z 2010 roku, jakaś grupa starszych użytkowników z pewnością pamięta (bo telefon na tamte czasy dawał masę frajdy, a jego wszystkoodpormość była naprawdę zadowalająca), tak o wersji z 2021 roku raczej mało kto usłyszał (tu pisaliśmy o Motorola Defy 2021).

Teraz w Stanach ma pojawić się Motorola Defy 2023 i najciekawsze jest to, ze w zasadzie mało kto przejmuje się jej możliwościami technicznymi, bo całe show skradła informacja o tym, że urządzenie będzie posiadało preinstalowaną usługę Bullitt Satellite Messenger.

A może smartfon Motki, który świetnie udaje flagowca, a jest dużo tańszy? Sprawdź recenzję Motorola Edge 30 5G!

Sama nazwa zdradza nam tajemnicę tej formy komunikacji, opartej na łączności satelitarnej – dzięki niej eliminujemy tradycyjne połączenie GSM czy Wi-Fi i możemy cieszyć się możliwością przesyłania danych z innymi użytkownikami usługi.

Oczywiście apka samodzielnie przełączy się na odpowiedni tryb połączenia w zależności od dostępności sieci, a do jej bardziej niestandardowych możliwości należy funkcja SOS, wysyłająca wiadomość do zdefiniowanych odbiorców w przypadku określonego incydentu.

Bullitt łączność satelitarna / fot. Bullitt
Bullitt łączność satelitarna / fot. Bullitt

Zwłaszcza ta ostatnia możliwość to coś, co pozwoli spojrzeć na smartfon Motoroli (ale nie tylko – bo jeśli ta przetrze szlaki, to propozycja Bullitta pewnie szybko spowszechnieje) z innej perspektywy, w której to „zwykły” telefon przejmie funkcję dotąd specjalistycznego (i kosztownego!) urządzenia dla różnego rodzaju służb, wilków morskich czy wymagających outdoorowców.

Więcej informacji o samej Motce powinno pojawić się wkrótce, natomiast najniższy abonament na łączność satelitarną w wersji Bullitta wyceniono na 5$.

Zasięg na pełnym morzu? Czemu nie!

Źródło: AndroidAuthority.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE