Panasonic MZ2000 to topowy OLED na 2023 rok, a przy okazji cyrograf dla kinomana i … gamera!

Panasonic MZ2000 to mocne wejście japońskiej marki w telewizory OLED z najwyższej półki na rok 2023.

Mamy tu rozsądną gamę modeli – od 55, przez 65 po 77 cali – ale cała magia ukrywa się w intrygującej kooperacji i oddaniu głosu nie tylko maniakom kina w domowym zaciszu, ale i graczom!

Panasonic MZ2000 ma być początkiem nowej ekspansji marki wśród OLEDów – i trudno się z tym nie zgodzić!

Panasonic MZ2000 / fot. Panasonic
Panasonic MZ2000 / fot. Panasonic

Panas wie, jak zabrać się do rzeczy i 2023 rok zaczął z prawdziwym przytupem. Nowy model Panasonic MZ2000 mówi wprost: to ja jestem najlepszym i najjaśniejszym (haha – dosłownie i w przenośni) telewizorem w portfolio marki! Taka buńczuczna deklaracja jest poparta sprytnym posunięciem: jeśli chcemy dobrze oddawać atmosferę kina, pracujmy z kinowymi twórcami!

W praktyce mamy tu do czynienia ze współpracą z hollywoodzkimi czarodziejami od obrazu, a całości dopełnia szereg autorskich rozwiązań z najnowocześniejszym panelem i systemem zarządzania ciepłem marki. MZ2000 stosuje nowy moduł Panasonic „Master OLED Ultimate”, wykorzystujący najnowocześniejszy panel z technologią Micro Lens Array.

W efekcie mamy cieszyć się znacznym wzrostem jasności w porównaniu z zeszłorocznymi modelami, a szczytowa jasność wzrosła o około 150%! Mariaż tego modułu z procesorem HCX Pro AI firmy Panasonic ma sprawiać, że każdy szczegół będzie wyraźny i realistyczny.

Podobnie jak w przypadku poprzednich modeli, MZ2000 bez trudu radzi sobie z szeroką gamą formatów HDR: od Dolby Vision IQ™, przez HDR10+ Adaptive po HLG Photo.

Nie musicie znać Stefana Sonnenfelda, ale film „300” znacie na pewno!

Panasonic MZ2000 / fot. Panasonic
Panasonic MZ2000 / fot. Panasonic

Na razie mowa o samej technologii, a gdzie wspomniana we wstępie magia kina? Otóż ma wprowadzać ją osoba Stefana Sonnenfelda, kolorysty wykorzystującego w codziennej pracy monitory Panasonic.

Jak nazwiska wielu fachowców z zaplecza wielkiego ekranu, także godność samego Sonnenfelda będzie znana jedynie największym pasjonatom kina, ale już tytuły filmów, nad którymi pracował, dużo powiedzą o jego potencjale:

 • 300 (!),
 • Top Gun: Maverick,
 • A Star is Born,
 • Wonder Woman,
 • Man of Steel,
 • Beauty and the Beast,
 • Star Wars: The Force Awakens,
 • Jurassic World.

MZ2000 posiada ulepszony tryb Filmmaker Mode, mający sprawić, że widzowie mogą cieszyć się treścią dokładnie tak, jak chciał tego artysta: udoskonalono tu wykrywanie temperatury barwowej otoczenia, zapewniając dokładne odwzorowanie obrazu w każdych warunkach oświetleniowych.

Topowy model Panasonic ma również poprawiać jakość streamingu: algorytm Streaming 4K Remaster identyfikuje rozdzielczość i analizuje tekstury według obszaru, aby dostarczać bardziej szczegółowe, czystsze obrazy dzięki zaawansowanemu przetwarzaniu adaptacyjnemu.

A co Panasonic MZ2000 zaoferuje gamerom? Wsparcie NVIDIA i True Game Mode!

Panasonic MZ2000 obsługuje kluczowe funkcje HDMI 2.1, radząc sobie m.in. z:

 • pełną rozdzielczością 4K,
 • częstotliwością odświeżania do 120 Hz,
 • niskimi opóźnieniami wejściowym,
 • VRR i AMD Freesync Premium.

MZ2000 jest również kompatybilny z NVIDIA G-SYNC: po podłączeniu do systemu korzystającego z karty graficznej NVIDIA RTX, automatycznie optymalizuje opóźnienie wejściowe i ustawienia VRR.

Nowy tryb True Game przenosi wszystkie dostępne dla filmów funkcje dokładności odwzorowania kolorów do świata gier. Co ciekawe, można go skalibrować za pomocą oprogramowania do kalibracji Calman® Color firmy Portrait Displays. Nie zapomniano również o Dolby Vision!

Fajnym smaczkiem są profile dźwiękowe: tryb RPG został zaprojektowany tak, aby użytkownicy czuli się, jakby byli zanurzeni w wirtualnym świecie gry, zaś tryb FPS powinien zapewnić dokładną lokalizację odgłosów.

Inni korzystają ze wsparcia zewnętrznych firm, a Panasonic – od siostrzanego Technicsa

Panasonic MZ2000 / fot. Panasonic

Do przewidzenia było to, że Technics (zobacz recenzję Technics EAH-A800) będzie wspierał możliwości brzmieniowe Panasonic MZ2000. Znajdziemy tu umieszczone za całą szerokością TV głośniki, co pozwoli „fizycznie” uprzestrzennić dźwięk, ulepszony algorytm Bass Booster, Panasonic 360° Soundscape (dostrojone przez Technicsa brzmienie dookólne), obsługę Dolby Atmos.

Zastosowano tu także unikatowy dźwięk kierunkowy, powalający skupić jego zasięg do konkretnych punktów w przestrzeni – w teorii powinniśmy więc móc słyszeć na przykład w jednym kącie pomieszczenia głośniej lub ciszej, niż w drugim.

Na koniec nie zapomniano oczywiście o komforcie obsługi urządzenia, za który odpowiada autorski system my Home Screen 8.0.

Niestety, czekamy jeszcze na oficjalną polską wycenę Panasonic MZ2000.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE