Hama Fit Watch 4910 i 6910 to smartwatche na czas inflacji? Trochę tak!

Hama Fit Watch 4910 oraz 6910 to dwa nowe, inteligentne zegarki z niższej półki cenowej. Wyglądają lepiej, niż niejedna opaska za podobne pieniądze, ale na jakie funkcje możemy liczyć?

No cóż, wygląda na to, że przy designie smartwatchy mamy tu do czynienia z funkcjami opasek!

Hama Fit Watch 4910 oraz 6910 wdzięczą się do tych, którzy cenią elegancję za drobne

Hama Fit Watch 4910 / fot. mat. prom.
Hama Fit Watch 4910 / fot. mat. prom.

Obydwa zegarki mają gumową opaskę i okrągłe koperty. Fit Watch 4910 posiada kolorowy ekran LCD o przekątnej 1,09 cala (2,79 cm),a do jego budowy wykorzystano aluminium oraz tworzywa sztuczne.

Wymiary całego urządzenia wynoszą: 23,1 cm długości, 10,6 cm maksymalnej długości paska po rozwinięciu, 8,4 cm minimalnej długości paska, 4,5 cm szerokości, 2 cm szerokości samego paska, waga to 34 g.

Zegarek paruje się ze smartwatchem za pomocą technologii Bluetooth w wersji 5.1 i mozna nim monitorować 15 rodzajów sportu. Do wyboru mamy dwa kolory zegarka – stonowany szary i pudrowy róż.

Droższy model, czyli Fit Watch 6910, jest utrzymany w czerni. Tutaj przekątna ekranu LCD wynosi 1,28 cala (3,25 cm). Wymiary całego zegarka to: 25,9 cm długości, 12 cm maksymalnej długości paska, 9,6 cm minimalnej długości paska, 4,6 cm szerokości, 2,2 cm szerokości samego paska, waga wynosząca 46 g.

W tym modelu za łączność z telefonem odpowiada moduł Bluetooth 5.0, a ilość dostępnych treningów to 14.

Hama Fit Watch 6910 / fot. mat. pras.
Hama Fit Watch 6910 / fot. mat. pras.

Oba modele posiadają wbudowane odbiorniki GPS i obsługują wyświetlanie powiadomień z popularnych aplikacji (WhatsApp, Instagram, Facebook itp.), wiadomościach SMS czy informacje o połączeniach telefonicznych (powiadomienia oraz wibracje).

Szukasz innych urządzeń Hamy? Sprawdź nowe słuchawki Hama Spirit Go!

Spośród różnych obsługiwanych dyscyplin sportowych, takich jak joga, tenis, jogging czy jazda na rowerze znalazło się też pływanie wraz ze wskaźnikiem efektywności SWOLF.

Zegarki mogą pochwalić się:

 • wodoodpornością na poziomie IP68,
 • pulsometrem,
 • pulsykometrem,
 • automatycznym rozpoznawaniem kilku ćwiczeń,
 • przypominajką o zbyt długiej bezczynności czy konieczności nawodnienia,
 • licznikiem kalorii i dystansu,
 • krokomierzem,
 • stoperem,
 • analizą snu i poziomu stresu,
 • sterowaniem utworami ze smartfona,
 • śledzeniem cyklu miesiączkowego.

Na koniec została nam cena: Fit Watch 4910 kosztuje około 249 zł, a Fit Watch 6910 – 399 zł.

Nowe smartwatche Hamy / fot. mat. prom.
Nowe smartwatche Hamy / fot. mat. prom.

I tu przechodzimy do sedna sprawy: jak pewnie zauważyliście, urządzenia Hamy prezentują analitykę rodem z budżetowych opasek, ale potrafią ją zamknąć w ciekawych obudowach – choć tu również pojawiają się pewne wątpliwości co do zastosowanych materiałów (takich jak ochrona szkła), bo w informacji prasowej nie podano takich szczegółów.

Do tego dochodzi kwestia dokładności pomiarów, która jak na razie pozostaje niewiadomą – z tych przyczyn mam wrażenie, że osoby, którym zależy na budżetowym sprzęcie do pomiarów sportowych, powinny raczej wybrać jakiegoś pewniaka w rodzaju Mi Banda ostatniej czy przedostatniej generacji.

Odrębnym konkurentem będzie zegarek realme (recenzja realme Watch 3 Pro), który za nieco ponad 400 zł oferuje AMOLED i rozmowy Bluetooth!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE