Sharp Tokyo: cyfrowe radio i Bluetooth w stylowej kostce!

Dopiero co japońska marka świętowała 110-lecie (tu pisaliśmy o historii Sharpa i przełomowych urządzeniach z jego portfolio) a teraz obok oczyszczaczy powietrza czy klimatyzatorów proponuje nam ciekawy gadżet, stanowiący pomost pomiędzy nowymi a starymi nawykami fanów radia. Sharp Tokyo – bo o nim mowa – to efektowne urządzenie, na którym posłuchamy radia FM, cyfrowego czy puścimy muzykę po Bluetooth.

Sharp Tokyo: kiedy małe radyjko chce być czymś więcej

Sharp Tokyo / fot. Sharp
Sharp Tokyo / fot. Sharp

Nowe radio cyfrowe Tokyo firmy Sharp w kolorze czarnym ma być stylowym dodatkiem do nowoczesnego wnętrza. Urządzenie obsługuje DAB+/DAB i FM z RDS (Radio Data System), posiada certyfikat Digital Radio Tick oraz programowalne przyciski szybkiego wyboru stacji.

Poza samym radiem zastosowano tu Bluetooth, powalające bezprzewodowo przesyłać muzykę czy podcasty na przykład ze swojego smartfona – trochę szkoda, że wybrano nieco leciwą już wersję 5.0 (obecnie najpopularniejsza to 5.3).

Moc głośniczka wynosi 5 W, a ciekawostką jest obecność gniazda słuchawkowego, pozwalającego cieszyć się klasycznym radiem na własnych słuchawkach. Choć brzmi to niezbyt atrakcyjnie, to dziś większość telefonów nie pozwala odbierać fal FM czy DAB, stąd posiadanie odrębnego urządzenia dedykowanego do tego celu ma sens.

Sharp Tokyo wyposażono również w automatyczną datę/czas, podwójny alarm i przyciemniany wyświetlacz LCD. Ten model obecnie kupimy w krajowej dystrybucji m.in. w RTV EURO AGD, gdzie wyceniono go na 299 zł.

Szkoda, że radyjko startuje z trochę przeszacowanej kwoty, nawet jak na świąteczno-inflacyjne standardy 😉

Szukasz bardziej młodzieżowego radyjka i bezprzewodowego głośniczka w jednym? Sprawdź JBL Tuner 2!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE