realme UI 4.0: nadciąga jedna z pierwszych nakładek na Andku 13 i chcę ją dla tego jednego fjuczera!

realme UI 4.0 to najnowsza odsłona nakładki na Androida, którą już niebawem zobaczymy na wielu urządzeniach marki. Ciekawi, jaki jest harmonogram aktualizacji i jakich bajerów można się spodziewać?

realme UI 4.0 i aktualizacje do najnowszej wersji Androida nie tylko dla topowych urządzeń!

realme UI 4.0 / fot. realme
realme UI 4.0 / fot. realme

Aktualizacja realme UI 4.0 ma zawierać wiele kluczowych funkcji systemu Android 13, jednocześnie poprawiając cztery obszary:

  • design,
  • interakcję,
  • płynność,
  • bezpieczeństwo.

Kluczową kwestią jest design i poprawa komfortu korzystania z systemu – pojawi się bardziej intuicyjny zestaw ikon i układ stylizowany na karty z nowym centrum sterowania, grupujący różne segmenty informacji.

Choć brzmi to niczym proste odświeżenie wizualne, to ma ogromne przełożenie na codzienną pracę ze smartfonem – ciekawe jest to, że zarzuty do przeładowania systemu ikonkami pojawiły się np. w naszej recenzji realme GT 2 Pro.

Tym, co poprawi samopoczucie fanom muzyki uzależnionym od Spotify, będzie zagospodarowanie ekranu Always on Display! realme UI 4.0 wprowadzi nowe możliwości do tej funkcji: słuchając piosenek na Spotify możemy bez konieczności odblokowywania telefonu przełączać utwory.

Niby drobiazg, ale taki, którego nie sposób nie docenić – zwłaszcza, jeśli ciągle szukamy nowych utworów 🙂

realme GT 2 Pro / fot. OffTech
realme GT 2 Pro / fot. OffTech

Oczywiście postawiono także na wydajność i większą energooszczędność: według producenta wydajność wzrosła o 10%, a czas pracy na baterii podczas grania o 4,7%.

Nie zapomniano o zabezpieczeniach: UI 4.0 posiada nowe narzędzie ochrony prywatności o nazwie Private Safe, oparte na Advanced Encryption Standard (AES). Dodano też fajny smaczek: jednym kliknięciem automatycznie rozpikselujemy osobiste informacje na zrzutach ekranu!

Proces aktualizacji rozpoczyna się już w w tym miesiącu i początkowo obejmie GT2 Pro, GT NEO 3, GT NEO 3 150W, GT NEO 3T, 9 Pro+, 9 Pro, 9i 5G.

To nie koniec, bo w kolejnym miesiącu dołączą 9 5G, GT, narzo 50 Pro 5G, narzo 50 5G, a listę z terminem na luty i marzec zamykają GT NEO 2, X7 MAX, 8 5G, Narzo 30 5G, GT Master Edition.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE