Wysyp nowości od G-Shocka dla fanów Mario, Haribo i zachodzącego słońca!

G-Shock w Polsce obrodzi premierami – 40-lecie marki zobowiązuje! Wygląda na to, że będzie sporo fajnych okazji zarówno dla fanów klasyki, jak i zegarków projektowanych w hołdzie ikonom popkultury.

Pamiętacie kolorowego GAE-2100RC w wersji Kostka Rubika? Teraz czas na …. Mario Bros! Rzućmy okiem, jakie modele przygotował G-Shock!

G-SHOCK X ERIC HAZE GMW-B5000EH: fajny hołd dla klasyka, ale udziwnione podświetlenie nie każdemu się spodoba

G-SHOCK X ERIC HAZE GMW-B5000EH / fot. mat. prom.
G-SHOCK X ERIC HAZE GMW-B5000EH / fot. mat. prom.

Zawsze się zastanawiałem, jak to jest: za odświeżenie jakiegoś cenionego modelu z przeszłości zabiera się „nowojorski artysta”, a masa ludzi widząc efekty prac zachodzi w głowę, czy naprawdę nie było lepszego wyboru?

Podobne uczucie prześladuje mnie przy okazji GMW-B5000EH w wersji Erica Haze. Mamy tu do czynienia ze stalową kostką w opcji Full Metal i równie stalową bransoletą, na którą laserowo naniesiono zaprojektowany przez artystę print.

G-SHOCK X ERIC HAZE GMW-B5000EH / fot. mat. prom.
G-SHOCK X ERIC HAZE GMW-B5000EH / fot. mat. prom.

I o ile rozumiem, że jak każdy twórca, także Haze chciał zostawić na swoim dziele jakiś charakterystyczny znak rozpoznawczy, tak nie ogarniam, dlaczego miałby to być akurat jego podpis, który pojawia się przy podświetleniu zegarka i … zaburza czytelność wyświetlacza!

Oczywiście to model z cechami charakterystycznymi dla serii, czyli szafirowym szkłem, Bluetooth czy wskaźnik zużycia baterii. Polska cena na pewno przekroczy japońską, która wynosi w przeliczeniu około 3300 zł.

Kolekcja G-Shock FLARE RED

EXCLUSIVE MTG-B3000 flare red / fot. mat. prom.
EXCLUSIVE MTG-B3000 flare red / fot. mat. prom.

Urodzinowa kolekcja FLARE RED obejmuje dwie limitowane serie modeli Mudmaster GWG-2040FR oraz EXLUSIVE MTG-B3000. Nazwa kolekcji pochodzi od określenia rozbłysku słonecznego, któremu towarzyszy ogromny wybuch plazmy, co przekłada się na widowiskowe efekty w postaci feerii ognistych barw – i to jest cecha wyróżniające Flare Red!

Zegarki nie dość, że mogą pochwalić się wstawkami przywodzącymi na myśl kolory płomieni, to jeszcze ich bezele (włókno węglowe i szklane) uzupełniają elementy fluorescencyjne, które po naświetleniu świecą w ciemności. Uwaga: producent twierdzi, że każdy model stanowi unikat – nie znajdziemy dwóch identycznych bezeli!

Limitowane modele wyposażone zostały w technologię Tough Solar, Multi-Band 6, Waveceptor, a ich tarcze zabezpieczono odpornym na zarysowania szkłem szafirowym. GWG-2040FR został dodatkowo uszczelniony przed błotem i posiada Triple-Sensor (pomiar ciśnienia, kompas, termometr), natomiast MTG-B3000 posiada Bluetooth i możliwość synchronizacji z aplikacją.

BABY-G x HARIBO: dziewczyny lubią żelki?

BABY-G x HARIBO
BABY-G x HARIBO / fot. mat. prom.

Biała wersja kolorystyczna współgra z kolorowymi przyciskami (żółty, zielony i czerwony): bezel oraz pasek modelu wykonane zostały z nawiązującego do żelków transparentnego tworzywa.

Motyw misia Haribo znajdziemy na podświetleniu (na szczęście nie jest tak irytujący jak w przypadku wersji Haze), dekielku, tarczy i szlufce.

BABY-G BG-169HRB jest wstrząsoodporny oraz wodoszczelny do 200 metrów, posiada iluminator, funkcję zapisania do 25 numerów telefonów, kalendarz automatyczny, stoper, timer oraz 5 alarmów dziennych.

SUPER MARIO X G-SHOCK DW-5600SMB- 4ER: gratka nie tylko dla fanów retro gierek!

SUPER MARIO X G-SHOCK DW-5600SMB- 4ER / fot. mat. prom
SUPER MARIO X G-SHOCK DW-5600SMB- 4ER / fot. mat. prom

Na koniec został nam model inspirowany Super Mario Bros, czyli jedną z gier, jakie zrewolucjonizowały tę branżę!

DW-5600SMB-4ER posiada czerwony bezel, nawiązujący do postaci Mario oraz żółte litery, odwołujące się do monet, które zbieraliśmy w trakcie rozgrywki. Błękitna otoczka wyświetlacza posiada napis SUPER MARIO BROS. Znajdziemy tu także charakterystyczną czcionkę Nintendo oraz zielonego żołwia, umieszczonego pod wyświetlaczem.

Ciekawostka: po włączeniu podświetlenia zobaczymy na wyświetlaczu skaczącego Mario, który zdobywa dodatkowe „życie” z charakterystycznym znakiem 1UP. Pasek pokryto kolorowym „kamuflażem” z 8-bitowych postaci, na szlufce umieszczono charakterystyczną koronę, deklu – grawer Mario i żółwia Koopa Troopa, a całości dopełnia unikatowe opakowanie.

Więcej szczegółów znajdziecie na Centrum G-Shock!

Znaleźliście dla siebie coś ciekawego?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE