Sound Burger z winyla? Audio-Technica wraca do kultowego projektu!

Sound Burger od Audio-Techniki z lat 80-tych ubiegłego wieku był przenośnym odtwarzaczem płyt winylowych, utrzymanym w specyficznym stylu i już wówczas stanowił swoiste mrugnięcie w stronę fanów czarnej płyty – wystarczy przypomnieć, że to właśnie w tym czasie byliśmy świadkami tryumfów walkmanów!

Dziś Audio-Technica AT-SB2022 przywraca luzackie spojrzenie na muzykę i w odświeżonym garniturze chce bym tym jednym gramofonem, który może towarzyszyć nam (prawie) wszędzie!

Audio-Technica AT-SB2022 to Sound Burger, który chce się schrupać – choć od razu wiadomo, że to tylko przystawka!

Audio-Technica AT-SB2022
Audio-Technica AT-SB2022

Nostalgia za latami 80-tymi dalej trwa i nie dziwne, że do oferty wracają takie urządzenia, które są dziś bardziej gadżetami, niż realnie użytecznymi przedmiotami.

W dobie FLACów i streamingu z jednej strony, a japońskich płyt winylowych i gramofonów za grube tysiące z drugiej, trudno znaleźć takiego odbiorcę Sound Burgera, który kierowałby się przy jego zakupie czymś więcej, niż estetyką i sympatią do minionych lat.

Ale przynajmniej trzeba przyznać, że przenośny grajek Audio-Techniki nie obiecuje gruszek na wierzbie i oferuje kompleksową mobilność, bez skupiania się na epitetach, mogących towarzyszyć brzmieniu w prospektach reklamowych.

Audio-Technica AT-SB2022
Audio-Technica AT-SB2022

Urządzenie pracuje na baterii (której stan uzupełnimy za pomocą ładowarki USB-C) i zapewnia do 12 godzin ciągłej pracy. Jego charakterystyczna konstrukcja wykonana jest z aluminium i tworzyw sztucznych, a dodatkowego sznytu „nomada” dodaje mu płócienny pasek, pozwalający zawadiacko przewiesić AT-SB2022 przez ramię.

Jak widać na fotkach, Sound Burger jest tak kompaktowy, że płyta wystaje z niego z każdej strony! Podoba mi się pragmatyczne podejście producenta do ramienia, wyposażonego we wkładkę AT3600L – zostało ono umieszczone na specjalnym zawieszeniu, dzięki czemu nie urwiemy go przy pierwszym gwałtowniejszym ruchu.

Oczywiście jak przystało na sprzęt z XXI wieku, nie mogło zabraknąć w nim Bluetooth, więc poza tradycyjnym odsłuchem (znajdziemy tu przedwzmacniacz), ten model sprawdzi się jako nadajnik dźwięku do słuchawek/kolumn bezprzewodowych.

Oficjalna cena Audio-Technica AT-SB2022 to 199$.

Szukasz innych ciekawych sprzętów japońskiej marki? Sprawdź słuchawki Audio-Technica ATH-M20xBT.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE