Szach i mat! Huawei Watch D w Polsce z ceną, która nie odstrasza!

Huawei Watch D to jeden z tych smartwatchy, na które czekam od dłuższego czasu – nie ma co ukrywać, że design tego modelu w końcu przełamie passę zegarków podobnych do siebie jak dwie krople wody, a do tego funkcje rodem z urządzeń premium otrzymamy w rozsądnej (jak na zestawienie z Apple czy urządzeniami od Google) cenie.

Dlaczego Watch D wywołuje tyle emocji? Odpowiedź jest prosta – już średniopółkowe smartwatche tej marki, takie jak GT Runner (sprawdź Huawei GT Runner recenzja), nie mówiąc o droższym Watch GT3 (test Huawei Watch GT3), cechowały się rozbudowaną i miarodajną analityką – a nowy model może pochwalić się pomiarami pracy serca, które uzyskały oficjalne europejskie certyfikaty!

Huawei Watch D może być narzędziem do monitoringu pracy serca. Oficjalnie!

Huawei Watch D / fot. Huawei

Co jakiś czas, przy okazji testowania zegarków Huawei, łapię się na tym, jak zmieniło się moje podejście do marki przez ostatnie lata. Otóż pierwsze smartwatche z serii GT wcale do mnie nie przemawiały i nic nie wskazywało na to, że Hua znajdzie własną drogę na tym trudnym rynku.

Jednak powolutku, wraz z kolejnymi modelami opasek i zegarków (rzuć okiem na test Huawei Band 6, czyli taniutkiego smartbanda z masą pomiarów treningowych), chiński potentat udowadniał, że warto czekać.

Pojawiały się kolejne funkcje, dokładniejsze pomiary, nowy system w postaci HarmonyOS, funkcje integracji z popularnymi serwisami (tak, doczekaliśmy się Stravy!) i design oraz jakość wykonania, deklasujące konkurencję z podobnej półki cenowej.

W ten trend rozwoju wpasuje się Huawei Watch D, który nie dość, że może mierzy ciśnienie krwi, to jeszcze radzi sobie z pomiarem EKG. I najlepsze jest to, że zegarek doczekał się oficjalnego europejskiego certyfikatu dla urządzenia medycznego:

  • klasy IIa dla pomiaru ciśnienia krwi,
  • klasy IIb dla analizy EKG.

W praktyce oznacza to, że zegarek zmierzy ciśnienie z dokładnością ±3 mm Hg!

Oczywiście to nie koniec jego funkcjonalności, bo znajdziemy tam niemal wszystko to, z czego zasłynęły ostatnie urządzenia z serii Watch: od pomiaru tętna, natlenienia krwi, przez GPS czy NFC, dopieszczony AMOLED 1,64 cala (456×280 px) po pomiar temperatury skóry.

Brzmi kusząco? Myślę, że jeśli dodamy do tego cenę, to tak!

Huawei Watch D: cena w Polsce dobrze rokuje

Huawei Watch D / fot. Huawei

Nie ma co ukrywać, że to zegarki z górnej półki przyzwyczaiły nas do tak rozbudowanych funkcji, jak pomiar EKG czy ciśnienia krwi.

Dość wspomnieć, że dotąd przodowały na tym polu urządzenia Apple (a te, jak wiadomo, z samej definicji trzymają pewien pułap cenowy) czy Fitbit (uwaga – aby cieszyć się pełnią możliwości analityki, wymaga on zakupu aplikacji w wersji premium!).

W to topowe towarzystwo wchodzi Huawei i robi to z przytupem, bo polska cena Huawei Watch D na starcie wynosi dokładnie 1799 zł – ale od 2 do 27 listopada 2022 r. będzie on dostępny w ofercie specjalnej, gdzie za 1 zł otrzymamy dodatkowo inteligentną wagę HUAWEI Smart Scale 3.

Choć urządzenie można kupić w szerokiej sprzedaży, to ciekawie wygląda oferta u samego producenta: w sklepie Huawei.pl na kupujących czekają dodatkowe korzyści w postaci:

  • przedłużenia gwarancji o rok,
  • 20 rat z RRSO 0%,
  • dodatkowej obniżki o wartości 50 zł dla klientów, którzy zdecydują się subskrybować newsletter,
  • podwojonych punktów w programie lojalnościowym, które można wymienić na zniżki,
  • szybkiej dostawy.

1 KOMENTARZ

  1. […] Zegarek pojawił się w Polsce za 1799 zł i było jasne, że Huawei nie strzeli sobie w stopę i nie wyposaży go we wszystko, co posiadają jego topowe urządzenia – tym bardziej, że bohater naszej recenzji jest pierwszym smartwatchem chińskiego potentata, jaki potrafi mierzyć ciśnienie krwi i może poprzeć swoje możliwości niezbędnymi certyfikatami (tu szerzej mówiliśmy o otrzymaniu przez Watch D europejskiego certyfikatu dla urządzenia medycznego). […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE