Elgato Wave DX: zestaw mikrofonowy na bogato dla twórców!

Elgato Wave DX to przykład sprzętu dla wszelkiej maści streamerów, muzyków czy – szerzej – osób, którym zależy na tym, żeby móc rejestrować wysokiej jakości dźwięk w domowym zaciszu.

O ile trudno powiedzieć coś o faktycznych możliwościach urządzenia na podstawie deklaracji producenta, to sam zestaw i jego założenia są po prostu ciekawe!

Elgato Wave DX to klasyka gatunku dla tych, co chcą swobody XLR!

Elgato Wave DX / fot. mat. prom.

Elgato Wave DX to mikrofon ze złączem XLR z dynamiczną kapsułę opracowaną we współpracy ze słynną marką LEWITT Audio.

W przeciwieństwie do niedawnych mikrofonów na USB, takich jak Roccat Torch czy Behringer BV4038, Elgato postawiło na działanie z dowolnym przedwzmacniaczem lub interfejsem audio XLR i Wave ma oferować dźwięk o studyjnej jakości.

Urządzenie zostało opracowane od podstaw po to, by reprodukować głos bez zabarwienia, dzięki czemu twórcy mogą łatwo uzyskać własne indywidualne brzmienie z efektami i korekcją.

Szeroka charakterystyka kardioidalna umożliwia zbieranie dźwięków nawet podczas mówienia poza osią mikrofonu, a jednocześnie ignoruje niepożądane dźwięki z otoczenia. Wewnętrzny filtr redukuje efekty głosek wybuchowych i syczenia, a wzmocniona stalowa obudowa z siatką zmniejsza odbicia dźwięku i chroni kapsułę.

Nie zapomniano o walorach wizualnych – zdejmowane logo można umieścić po obu stronach i obrócić, aby wyglądało dobrze w kamerze, a specjalny pojedynczy uchwyt montażowy eliminuje plątanie się kabla.

Po podłączeniu Wave DX do interfejsu Elgato Wave XLR mamy uzyskać kompletne wyposażenie do streamingu lub podcastów z oprogramowaniem do miksowania Wave Link, efektami audio VST oraz kontrolerem Stream Deck.

Mam wrażenie, że właśnie pełny zestaw Wave nie tylko daje największą kontrolę nad tym, co i jak usłyszą nasi fani, ale też będzie przyciągał spojrzenia samym designem – bo całość wygląda naprawdę ciekawie i ma swój styl.

Elgato Wave DX / fot. mat. prom.

Dzięki Elgato Wave Link:

  • twórcy mogą mieszać sygnał z mikrofonu z różnymi źródłami audio, tworzyć submiksy i dodawać efekty VST innych producentów, na przykład korekcję dźwięku, kompresję czy pogłos.
  • można integrować się ze Stream Deck, aby oferować natychmiastową kontrolę z reakcją dotykową nad całym procesem pracy z dźwiękiem,
  • Wave XLR łatwo sterować mikrofonem Wave DX dzięki cichemu, pojemnościowemu przyciskowi wyłączania oraz wielofunkcyjnemu pokrętłu.

Za mikrofon Elgato Wave DX zapłacimy 569 zł, interfejs Wave XLR 809 zł, ramię Wave Mic Arm 479 zł.

Co ciekawe, sam producent zauważył, że ceny osobnych urządzeń mogą być zaporowe dla amatorskiego użytkownika i na stronie domowej marki za zestaw mic+interfejs+ramię zapłacimy 1539 zł zamiast 1857 zł – warto?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE